Godziny otwarcia Biedronki to ważna informacja dla niejednej osoby, która chce zrobić zakupy, ale nie wie, czy Biedronka będzie otwarta. Praca i inne obowiązki często zmuszają nas do robienia zakupów bardzo wcześnie rano lub późnym wieczorem: o takiej godzinie mamy wątpliwości, czy będzie otwarta Biedronka. Godziny otwarcia są też dla nas ważne w okresie przedświątecznym, kiedy staramy się zawczasu zrobić zakupy na święta. Jeśli ty też zastanawiasz się, kiedy jest otwarta Biedronka, dobrze trafiłeś! Tutaj znajdziesz wszelkie informacje.

Godziny otwarcia Biedronki

Godziny otwarcia Biedronki różnią się w zależności od sklepu. W większych miejscowościach Biedronka otwarta jest zwykle do 22:00, a niektóre sklepy, głównie te zlokalizowane w centrum, nawet do 23:00 czy 23:30. W mniejszych miastach przeważnie godziny otwarcia Biedronki kończą się wraz z wybiciem godziny 21:00.
Biedronka godziny otwarcia wyznacza na dość długi czas w ciągu doby – zdecydowana większość sklepów otwiera się już o 7:00, a w niektórych zakupy zrobimy nawet wcześniej – o 6:30. Bodaj najwcześniej, bo już o 6:15 otwierają się sklepy Biedronka na dworcach kolejowych w Krakowie i Poznaniu.

Biedronka: godziny otwarcia w soboty i niedziele

Większość sklepów weekendy nieco inaczej niż w dni robocze wyznacza godziny otwarcia, Biedronka różni się jednak pod tym względem. Większość sklepów Biedronka godziny otwarcia ma takie same w dni robocze, co w weekendy. Oznacza to, że wystarczy, że znamy godziny otwarcia Biedronki, w której chcemy zrobić zakupy i nie musimy przypominać sobie, jaki jest dzień tygodnia. Oczywiście od tej reguły są wyjątki, ale jest ich niewiele. Warto pamiętać także o tym, że w niedziele handlowe Biedronka jest otwarta w zwykłych godzinach handlu, ale w niedziele niehandlowe jest zamknięta. Dla wygody klientów niektóre sklepy Biedronka godziny otwarcia w piątki i soboty wydłużają o pół godziny lub godzinę, by każdy zdążył zrobić zakupić. Jest tak np. w Biedronce w Krakowie przy miasteczku studenckim AGH.

Biedronka: godziny otwarcia w niedziele. Czy w niedziele niehandlowe Biedronka jest otwarta?

Jak już wcześniej wspomniano, Biedronka godziny otwarcia w niedziele ma przeważnie takie, jak w inne dni tygodnia, ale w niedziele niehandlowe jest zamknięta. Są tutaj jednak pewne wyjątki i w kilku sklepach Biedronka zrobimy zakupy także w niedziele niehandlowe, ponieważ z uwagi na swoje położenie, nie są one objęte zakazem handlu w niedzielę. Są to następujące sklepy:

BiedronkaGodziny otwarcia w niedziele
Grudziądz, ul. Dworcowa 38/40 8:00 – 20:00
Poznań, ul. Dworcowa 2 9:00 – 20:00
Wrocław, ul. Piłsudskiego 105 9:00 – 20:00
Kraków, ul. Pawia 5A 6:15 – 22:00
Warszawa, ul. Kijowska 20A 6:30 – 23:00
Warszawa, al. Jerozolimskie 54 7:00 – 22:00
Świecie, ul. Wojska Polskiego 90 8:00 – 20:00

Biedronka: godziny otwarcia. Kiedy jest otwarta Biedronka przed świętami, w święta i w Sylwestra?

Przed świętami Biedronka jest otwarta jak zwykle i póki co sieć nie zapowiedziała żadnych zmian w godzinach otwarcia swoich sklepów. Jak już wspomnieliśmy, godziny otwarcia Biedronki różnią się w zależności od sklepu i chociaż w każdym rejonie Polski sklepy są otwarte długo, warto sprawdzić godziny otwarcia Biedronki, w której chcemy zrobić zakupy, zwłaszcza jeśli wybieramy się na nie bardzo wcześnie lub dość późno. Przykładowe godziny otwarcia Biedronki to:

  • 6:30 – 22:00
  • 7:00 – 21:00
  • 7:00 – 22:00
  • 6:30 – 23:00
  • 7:00 – 22:45
  • 7:00 – 23:30

Godziny otwarcia Biedronki w Wigilię wzorem poprzednich lat zapewne zostaną skrócone, jednak i w tej kwestii sieć nie wydała jeszcze żadnego komunikatu. Biedronka w Wigilię w zeszłym roku była otwarta do 14:00, a jeśli w tym roku będzie podobnie, lepiej nie zostawiać zakupów na ostatnią chwilę. Pamiętajmy, że pracownicy Biedronki również chcą przygotować Wigilię w swoich domach, a skrócenie godzin pracy w Wigilię im w tym pomoże.

Biedronka godziny otwarcia Sylwester

Nie ma także jeszcze w temacie ostatniego dnia roku decyzji sieci Biedronka – godziny otwarcia w Sylwester na pewno będą skrócone, tak jak w poprzednich latach, nie wiemy jednak jeszcze do której godziny. Od kilku lat jednak Biedronka godziny otwarcia w Sylwestra skraca do 19:00, można więc spodziewać się, że będzie tak i w tym roku.

FLESZ: Sklepy wycofują się ze sprzedaży żywych karpi