Krzysztof Sokólski, Miłosz Karbowski
Robert Sokół w meczu z Turem zdobył dla zespołu z Sokółki dwie bramki
Robert Sokół w meczu z Turem zdobył dla zespołu z Sokółki dwie bramki A. Zgiet
Region.

Komplet zwycięstw, stosunek bramek 12:4 to bilans trzech spotkań sparingowych rozegranych między trzecio- i czwartoligowcami w miniony weekend w Białymstoku.

Festiwal strzelecki na boisku urządziły sobie augustowska Sparta i Piast (5:3). Oba zespoły grają w różnych ligach, ale poziom prezentują podobny (Piast zrezygnował z awansu do trzeciej), dlatego bój był zacięty.

- Dla nas to praktycznie pierwsze wyjście na boisko. W drugiej połowie wypróbowałem czterech juniorów młodszych. To był dobry, wyrównany i pożyteczny mecz - mówił trener Piasta Jacek Bayer.

Spartanie trzy z pięciu goli zdobyli po rzutach karnych. Egzekwowali je: dwukrotnie Wojciech Czereszewski i raz Rafał Harasim.

- Uczulałem chłopaków, że my nie jesteśmy orłami, a w czasie meczu z Piastem nie można na hura zdobywać bramek. Choć nie ustrzegliśmy się błędów, w sumie zrealizowaliśmy założenia - mówi trener Sparty Janusz Kaczmarz.

Umiarkowanie zadowolony ze zwycięstwa 4:1 z Turem Bielsk Podlaski był trener Sokoła Sokółka Mirosław Dymek.

- Zawodnicy mieli chyba "w nogach" ostatnie ciężkie zajęcia. Dlatego wielu naszym akcjom brakowało wykończenia - tłumaczy Dymek.

Sokół stara się wzmocnić swój skład. Największą bolączką jest obsada pozycji bramkarza. Dymek widziałby w drużynie Macieja Majewskiego, ale ten może trafić do Supraślanki.

- Jesteśmy po rozmowach z szefami Jagi. Zawodnicy, którzy nie znaleźliby się w kadrze pierwszej drużyny i ekipy Młodej Ekstraklasy zasililiby Supraślankę - stwierdza opiekun zespołu z Supraśla Wiesław Jancewicz. - W grę wchodzi pięć-sześć nazwisk. W tym Majewskiego, ponieważ szukamy bramkarza. Decyzja należy do Jagiellonii.

Póki co, Supraślanka pokonała w sparingu 3:0 czwartoligowy Hetman Tykocin. Jednego z goli zdobył Sławomir Lewicki, jesienią występujący w Pogoni Łapy.
Swojego pierwszego sparingu nie doczekała się Cresovia Siemiatycze. Trzecioligowiec miał się spotkać w Łosicach z Orłem, ale ze względu na zły stan boiska do meczu nie doszło.

Piast Białystok - Sparta Augustów 3:5 (1:1)

Bramki: Mudź, Zalewski, Michniuk - Czereszewski-2 obie z karnych, Wilczewski, Tarlecki, Harasim - z karnego.

Piast: Krystosiak - R. Słoma, Zalewski, Wierciński, Jakimiuk, P. Słoma, Michniuk, Kordziński, Mudź, Zdzichowicz, Klimowicz. Na zmiany wchodzili: Antonowicz, Wargocki, Ciwoniuk, Czech, Dawidziuk, Chańko, Wakulewski.
Sparta: Śliwiński - Pabian, Czereszewski, Niedźwiecki, Filipow, Kwapień, Harasim, Stefanowski, Wilczewski, Lech, Sobolewski. Na zmiany wchodzili: Leszczyński, Mężyński, Kłoczko, Bienasz, Wierzbicki, Tarlecki.

Sokół Sokółka Okna i Drzwi - Tur Bielsk Podlaski 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Kopeć 20, 2:0 - Toczydłowski 38, 3:0 - Sokół 52 4:0 - Sokół 72, 4:1 - Klepacki 86.

Sokół: Trochim (70 Kozłowski) - Stelmaszek (22 Greś), Charyło (73 Słoma), Kabelis, Doroszczyk (25 Biernacki), Wojtkielewicz (46 Dzienisowicz), Kopeć (55 Bezubik), Butkiewicz (57 Gejdel), Toczydłowski (46 Citko), Andrzejewski (46 Sokół), Dworzańczyk (46 Mościński).
Tur: I połowa: Osmulski - Witkowski, Car, Naumczuk, Siemieniuk - Arciuszkiewicz, Łochnicki, Klepacki, Karol Jakubowski - Martyniuk, Szmurło. II połowa: Kucharczyk - Siemieniuk, Witkowski, Car, Naumczuk, - Kamil Jakubowski, Łochnicki, Klepacki, M.Jakubowski - Martyniuk, Szmurło. Grali także: Kulikowski, Wierciński, Chilkiewicz, Iwaniuk.

Supraślanka Supraśl - Hetman Tykocin 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Muczyński 52, 2:0 - Lewicki 63, 3:0 - Grzegorczyk 86.

Supraślanka: Kulgawczuk - Tupalski, Korzątkowski, Prokop, Andrzejewski, Sipko, Szpakowski, Piesiecki, Lewicki, Grzegorczyk, Kujawski. Grali także: Lange, Muczyński, Harytoniuk, Raczkowski.

Pozostałe sparingi

Mlekpol Wissa Bank Spółdzielczy Szczuczyn - Perspektywa Łomża 5:1 (0:1)

Bramki: I. Piwko 49, W. Łapiński 55, 68, P. Marcinkiewicz 65, E. Świderski 75 - gol dla Perspektywy padł w 38 minucie.

Promień Mońki - KS Sokoły 1:1 (0:1)

Bramki: Budźko 68 - K. Ochocki 22.

Rudnia Zabłudów - Iskra Narew 0:3

Bramki: Lech-2, Rakowski.

Skra Wizna - Victoria Jedwabne 5:4 (1:3)

Bramki: Makowski-2, Gawęcki, Stanisławski, Siekierski - Przybylski-3, Biedrzycki.

Pomorzanka Sejny - Wigry Suwałki (juniorzy starsi) 8:5.

Ze względu na zły stan pełnowymiarowego boiska, mecz rozegrano na "Orliku" systemem 3x30 minut po sześciu zawodników w drużynie.

Grano 3 x 30 minut na małym boisku.

Włókniarz Białystok - Gryf Gródek 1:3 (0:1)

Bramki: Babilewicz - Kozłowski, Dżega, Dzierzkowski.

Puszcza Hajnówka - LZS Narewka 3:1 (2:1)

Bramki: Kicel-karny, Pietroczuk, Juszczyński - Goszczyk-karny.

KS Wasilków - KS Michałowo 4:0

Dąb Dąbrowa Białostocka - Metalfach Janowszczyzna, mecz odwołany ze względu na fatalny stan murawy bocznego boiska w Sokółce.