Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 0:1. 91 minuta i złota głowa Skerli!!!

(KS)
Andrius Skerla został bohaterem meczu w Zabrzu
Jagiellonia Białystok wygrała w Zabrzu z Górnikiem 1:0. Bramkę już w doliczonym czasie gry zdobył Andrius Skerla. Po sobotnim zwycięstwie żółto-czerwoni umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli Ekstraklasy.

Przez 90 minut białostoczanie stworzyli jedną stuprocentową sytuację strzelecką. Po ładnej akcji z Kamilem Grosickiem nie wykorzystał jej Alexis Norambuena. Górnik miał kilka okazji, ale świetnie bronił Grzegorz Sandomierski.

W końcówce spotkania Jaga uzyskała przewagę. Już w 91 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Burkhardt, Andrius Skerla wspaniale wyskoczył do piłki i uderzeniem głową umieścił ją w siatce. -Nieważne kto strzela, ważne że punkty wywalczone po cieżkim meczu jadą do Białegostoku - powiedział Skerla chwilę po zakończeniu spotkania

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 - Andrius Skerla 90+1.
Górnik: Stachowiak - Bemben, Banaś, Jop, Magiera - Bonin, Marciniak, Przybylski, Wodecki (82 Świątek), Kwiek (87 Sobczak) - Zahorski.
Jagiellonia: Sandomierski - Kascelan, Skerla, Cionek (34 Kijanskas), Norambuena - Makuszewski (54 Trytko), Grzyb, Hermes, Kupisz (82 Essomba) - Burkhardt - Grosicki.
Żółte kartki: Bemben, Bonin, Wodecki, Kwiek, Marciniak (Górnik), Sandomierski, Norambuena (Jagiellonia).
Sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).
Widzów: 6220.