Grad bramek, czerwona kartka i remis Wigier w Głogowie

Wigry Suwałki zremisowały 3:3, po golu w 93 minucie, w wyjazdowy mecz z Chrobrym Głogów

Gdy najskuteczniejszy strzelec I ligi Mateusz Machaj strzelił w 60 minucie spotkania gola gospodarze prowadzili 3:0 i niewielu jeszcze wierzyło, że suwalski zespół zdoła wywalczyć punkt. Inna sprawa, że po pierwszej połowie gdyby zawodnicy Wigier byli bardziej skuteczniejsi to oni powinni wygrywać. Na szczeście wiara wśród podopiecznych Artura Skowronka nie zgasła, a odrabianie strat w 61 minucie rozpoczął wprowadzony kilka chwil wcześniej Laurentiu Iorga. Rumun zaliczył swoje pierwsze trafienie dla Wigier. Zaraz potem gola kontaktowego strzelił Serhij Pyłypczuk, który pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z dystansu. Piłkarze Wigier wyczuli swoją szansę na remis i jeszcze mocniej przycisnęli. Od 89 minuty było im łatwiej gdyż czerwoną kartkę za faul dostał Bartosz Machaj. Wreszcie praktycznie w ostatniej akcji meczu, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, dopięli swego. Po akcji lewą stroną piłka trafiła do Iorgi, a ten strzałem w kierunku dalszego słupka doprowadził do remisu.

– Zagraliśmy bardzo dobry mecz, choć oczywiście przegraliśmy pierwszą połowę. Sami możemy być na siebie źli, że przegrywaliśmy 0:2, bo stworzyliśmy kapitalne sytuacje – podsumowywał Skowronek. – To, że nie robiłem zmian w przerwie, to wyraźny sygnał na to, jak nasz zespół wyglądał. Po prostu bardzo dobrze. Po prostu w nich wierzyłem. Duży szacunek dla chłopców, bo bardzo chcieli pokazać serce.

Chrobry Głogów – Wigry suwałki 3:3 (2:0)
Bramki: 1:0 Konrad Kaczmarek 12, 2:0 Kamil Kościelny 45 samobójcza, 3:0 Mateusz Machaj 60, 3:1 Laurențiu Iorga 61, 3:2 Serhij Pyłypczuk 64. 3:3 Laurențiu Iorga 93.
Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Trytko, Janicki (Chrobry), Sokołowski, Radecki, Pyłypczuk, Budziłek, Dadok (Wigry).
Chrobry: Sławomir Janicki – Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Michał Michalec, Karol Danielak – Bartosz Machaj, Marcel Gąsior (70. Serhij Napołow), Robert Mandrysz, Mateusz Machaj, Jakub Bach (70. Michał Borecki) – Konrad Kaczmarek (77. Przemysław Trytko).
Wigry: Łukasz Budziłek – Rafał Remisz, Adrian Jurkowski, Kamil Kościelny, Artur Bogusz (82. Robert Dadok) – Mariusz Rybicki (60. Laurențiu Iorga), Patryk Sokołowski, Mateusz Radecki, Damian Gąska, Serhij Pyłypczuk – Patryk Klimala (82. Maciej Radaszkiewicz).