Grajewo: Powstaną nowe miejsca opieki nad dziećmi. Miasto otrzymało dofinansowanie (zdjęcia)

Patryk Zajkowski
Patryk Zajkowski
Miasto Grajewo otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Maluch+ 2020.
Miasto Grajewo otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Maluch+ 2020. UM Grajewo
Udostępnij:
Miasto Grajewo otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - "Maluch+ 2020". Miasto otrzyma 66 400 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na tworzenie i funkcjonowanie miejsc dla najmłodszych w placówce miejskiej.

4 lutego br. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia promes programu "Maluch+2020". Łącznie w 2020 r. do samorządów i podmiotów prywatnych w regionie ma trafić z tego programu prawie 7,5 mln zł na utworzenie nowych miejsc opieki w żłobkach i w klubach dziecięcych.

Nowe, dodatkowe miejsca w żłobku powstaną w Grajewie. Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski odebrał promesę z rąk Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Barbary Sochy oraz Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego.

Burmistrz Dariusz Latarowski powiedział, że potrzeba w mieście ok. 100 miejsc opieki dla maluchów. Obecnie w grajewskim żłobku znajduje się 50 dzieci, powstaną 24 nowych miejsca. Latarowski dodał, że wyłączenie młodych rodziców z rynku pracy na kilka lat to bardzo trudna sprawa trudna dla miasta. Burmistrz Miasta Grajewo uważa, że programy wsparcia są niezwykle potrzebne.

Zobacz też:Grajewo: Ruszył kolejny przetarg na rewitalizację centralnej części miasta. Żadna z firm nie złożyła oferty

Podczas uroczystości, Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Barbara Socha podkreśliła, że główny cel programu "Maluch+2020" to wsparcie rodzin w opiece nad najmłodszymi dziećmi i danie szansy rodzicom na aktywność zawodową. Podkreślała, że ministerstwo zachęca gminy i podmioty prywatne do tworzenia nie tylko żłobków, ale też mniejszych form, np. klubów dziecięcych.

Urząd Marszałkowski dofinansował 13 gmin z województwa podla...

Dofinansowanie wyniosło 66 400 zł z czego 40 tys. zł przeznaczone jest na tworzenie miejsc najmłodszym w placówce miejskiej, a 26 400 zł na funkcjonowanie tych miejsc. Fundusze pozwolą na powstanie 24 nowych miejsc dla dzieci w grajewskim żłobku. Środki pozyskane z Programu "Maluch+" 2020 stanowią wkład własny do projektu pn. "Nowe miejsca opieki w Grajewskim Żłobku". Projekt jest aktualnie realizowany w ramach Osi priorytetowej II, Działania 2.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Fundusze posłużą na sfinansowanie dziennych opiekunów i na dofinansowanie już istniejących takich miejsc. Promesy na łącznie prawie 7,5 mln zł dostały: gmina Tykocin, gmina Perlejewo, miasto Grajewo, gmina Sokółka, Białystok i Łomża. Wsparcie mają też dostać dwa podmioty prywatne.

Zobacz także:In vitro - dofinansowanie rządowe nie istnieje. Samorządy biorą sprawy w swoje ręce, ale czy tak powinno być?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie