MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Grajewo: Ruszył kolejny przetarg na rewitalizację centralnej części miasta. Żadna z firm nie złożyła oferty

Patryk Zajkowski
Patryk Zajkowski
Ożywić centrum Grajewa - to nazwa projektu rewitalizacji centrum miasta. Ruszył kolejny przetarg na budowę centralnej części Grajewa.
Ożywić centrum Grajewa - to nazwa projektu rewitalizacji centrum miasta. Ruszył kolejny przetarg na budowę centralnej części Grajewa. Miasto Grajewo
Ruszył kolejny przetarg na budowę centralnej części Grajewa. Poprzedni został unieważniony z powodu braku zainteresowania. Ścisłe centrum miasta Grajewa zacznie tętnić życiem.

Ożywić centrum Grajewa - tak brzmi nazwa projektu rewitalizacji centrum miasta. Fontanna w kształcie zegara, przeniesiony i obrócony pomnik, elementy malej architektury oraz zagospodarowane skwery - taką koncepcję posiada projekt centralnej części.

Zobacz także:
Grajewo. Sąd Rajonowy będzie miał nowoczesną siedzibę. Ruszy prace budowlane [zdjęcia]

Zakończyły się prace projektowe nad rewitalizacją centralnej części Grajewa. Wyłoniona w przetargu firma miała za zadanie opracować pełną dokumentację wraz z pozwoleniami na budowę w rejonie ulic: Kilińskiego. Ks. Jerzego Popiełuszki, J. Piłsudskiego i Placu Niepodległości w Grajewie. Teraz wykonana dokumentacja stanie się podstawą do ogłoszenia przetargu. Następnie miasto z sukcesem będzie aplikowało o środki z programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 - Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej.

Tu zobacz też:

Urząd Marszałkowski dofinansował 13 gmin z województwa podla...

Ścisłe centrum miasta będzie nie tyle jego wizytówką, ale ma wywoływać ciekawość i chęć zobaczenia. To jeden z celów jaki zakłada rewitalizacja. Fontanna w kształcie zegara na pewno przyciągnie turystów, a rozwiązania techniczne i małej architektury mają sprawić, że centrum Grajewa zacznie tętnić życiem.Ogłoszony przetarg zakłada mnóstwo prac od kanalizacji poprzez oświetlenie, drogi i chodniki po urządzenie skwerów zieleni, małą architekturę, a także instalację monitoringu. Planowane w przetargu prace są w rejonie ul. Kilińskiego, Traugutta, Józefa Piłsudskiego i Placu Niepodległości w Grajewie.

Zobacz również:
Akcja rewitalizacja. Zarząd województwa podlaskiego przyznał dotacje 15 projektom samorządowym. Łączne dofinansowanie to prawie 53,5 mln zł

Ten wielomilionowy projekt nie jest projektem łatwym, gdyż zakłada prace niemal w każdej z kategorii w branży budowlanej. Stąd też w pierwszym podejściu żadna z firm nie złożyła oferty. Po wykonaniu wszelkich dokumentacji zostanie ogłoszony drugi przetarg. Tym razem charakter przetargu to zamówienie z wolnej ręki lub zapytanie o cenę.

Sprawdż także:
Mieszkańcy doczekają się małej obwodnicy. Rusza długo wyczekiwany remont ul. Elektrycznej, Ekologicznej i 9. Pułku Strzelców Konnych

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna