Grand Prix w badmintonie. Złoto, srebro, brąz suwalskich badmintonistów

Doskonale spisali się młodzi badmintoniści SKB Suwałki w zawodach Grand Prix. Złoty i srebrny medal wywalczyła Aleksandra Wilczewska, a brąz Roksana Karaszewska i Aleksandra Wasilewska.

Pierwsze miejsce Aleksandra Wilczewska wywalczyła w grze podwójnej z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce) w kategorii młodzik młodszy. W drodze do finału pokonały w półfinale 21:5, 21:10 koleżanki klubowe Roksanę Karaszewską, Aleksandrę Wasilewską, które musiały zaspokoić się medalem brązowym.

Natomiast w grze mieszanej Aleksandra Wilczewska wywalczyła wspólnie z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów). W finale ulegli 10:21, 10:21 parze Paweł Kiszczyk/Ana Paruszewska (LKS Technik Głubczyce).

Z dobrej strony w tym turnieju pokazała się także Oliwia Niedźwiedzka, która w grze pojedynczej junior młodszy dotarła do ćwierćfinału. W walce o medal uległa 18:21, 13:21 Julii Piwowar (BKB Set Mazańcowice).