MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Grupa Mlekovita zorganizowała II Mleczarski Kongres Innowacyjnego Rolnictwa. Zaprezentowane zostały najnowocześniejsze rozwiązania

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
II Mleczarski Kongres Innowacyjnego Rolnictwa.
II Mleczarski Kongres Innowacyjnego Rolnictwa. Mlekovita
14 czerwca Grupa Mlekovita zorganizowała II Mleczarski Kongres Innowacyjnego Rolnictwa, na którym eksperci zaprezentowali m.in. najlepsze praktyki i najnowsze zdobycze techniki w zakresie rolnictwa, hodowli bydła mlecznego i produkcji mleka. Równolegle odbył się kongres Zrównoważony Rozwój w Eksporcie. II Mleczarski Kongres Innowacji w Rolnictwie odbył się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

II Mleczarski Kongres Innowacyjnego Rolnictwa

Do centrali Mlekovity w Wysokiem Mazowieckiem przybyli hodowcy bydła mlecznego oraz partnerzy biznesowi największej grupy mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Oba kongresy były okazją do dyskusji o rolnictwie, mleczarstwie, eksporcie i szeroko rozumianym zrównoważonym rozwoju. Partnerzy biznesowi prezentowali najnowocześniejsze rozwiązania dla dostawców.

Nieustannie inwestujemy w rozwój nowoczesnych technik i technologii, aby oferowane produkty były nie tylko jak najsmaczniejsze i nowoczesne, ale przede wszystkim wspierały zdrowie. Taką drogę wskazuję także dla naszych dostawców mleka – mówił Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.

Prezes podkreślił w swojej wypowiedzi, że w dzisiejszym dynamicznym i konkurencyjnym świecie tempo rozwoju firmy, jej rynkowy sukces lub porażka, zależą od wielu czynników. A jednym z nich jest zrównoważony rozwój.

Bo strategie zrównoważonego rozwoju w przedsiębiorstwach to już konieczność: konsumenci tak krajowi, jak i zagraniczni oczekują od producentów znacznie więcej. Potrzebują produktów, które mają korzystny wpływ na zdrowie, a przy tym ich produkcja nie szkodzi środowisku. Dlatego Grupa Mlekovita jest liderem w zrównoważonym rozwoju – powiedział.

Prezes Mlekovity wyraził przekonanie, że kongres będzie okazją do wzajemnego napędzania się do prężnego rozwoju. – W szczególny sposób dziękuję Państwu za przybycie na nasz Kongres i reprezentowanie tej części świata biznesu, która dba o innowacyjne podejście do rolnictwa wokół Mlekovity – zakończył Dariusz Sapiński.

Kongres był okazją do wyróżnień

Po przemówienia Prezesa rozpoczynającym II Mleczarski Kongres Innowacyjnego Rolnictwa połączony z kongresem Zrównoważony Rozwój w Eksporcie nastąpiło wyróżnienie strategicznych kontrahentów Mlekovity dostarczających produkty i usługi niezbędne do nowoczesnej hodowli i produkcji mleka oraz partnerom w handlu zagranicznym. Za wyniki osiągane w hodowli bydła mlecznego i produkcji mleka Złotym Logo Mlekovity (najwyższym odznaczeniem Prezesa Zarządu Grupy Mlekovita) zostali wyróżnieni wybitni hodowcy, przedstawiciele dostawców mleka do oddziałów Grupy Mlekovita w Wielkopolsce: Przemysław Jagła, Adam Warnke, Roman Frątczak i Przemysław Kmieciński. II Mleczarski Kongres Innowacyjnego Rolnictwa stał się też okazją do uhonorowania laureata 19. edycji konkursu „Mleczne Mistrzostwa Polski” organizowanego przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja największych producentów mleka z każdego województwa, dostarczających mleko do spółdzielni mleczarskich zrzeszonych w KZSM. Podlaskim zwycięzcą był dostawca Mlekovity Krzysztof Nienałtowski. Jednocześnie za wysoką wydajność i wieloletnią efektywną współpracę wyróżniony został także Tomasz Kraszewski. Obaj uhonorowani producenci otrzymali pamiątkowe puchary, wręczone przez Prezesa Dariusza Sapińskiego oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Janusza Wnorowskiego. Uznanie Prezesa zyskały również najlepsze praktyki i wyniki w działalności oddziałów Grupy Mlekovita – za efektywną pracę na rzecz rozwoju skupu w Wielkopolsce nagrodzony został dyrektor zakładu w Czarnkowie Adam Czarniecki.

Firmy zaprezentowały najnowocześniejsze rozwiązania

Podczas obu kongresów prezentowały swoje innowacyjne usługi i produkty firmy współpracujące z Grupą Mlekovita. W części poświęconej innowacyjnemu rolnictwu zaprezentowały się firmy: ITW Novadan sp. z o.o., GEA Farm Technologies sp. z o.o., Centrum Elektroniki Stosowanej CES sp. z o.o., SIG Combibloc sp. z o.o., Fotowoltaika Agro i Solar Solaredge Technologies (Poland) sp. z o.o. oraz Swiss Thermo. Gościem II Mleczarskiego Kongresu Innowacyjnego Rolnictwa była także Agnieszka Zawistowska, dyrektor oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku, która opowiedziała, jak jej instytucja wspiera rolników w trudnych sytuacjach. Podczas części dedykowanej zrównoważonemu rozwojowi w eksporcie wystąpili przedstawiciele firm Sealand Group oraz Nautiqus sp. z o.o. W trakcie wydarzenia odbyła się debata „Innowacje i zrównoważony rozwój w rolnictwie” z udziałem Prezesa Zarządu Grupy Mlekovita Dariusza Sapińskiego, Dyrektora Sprzedaży w firmie GEA Process Engineering Sp. z o.o. Jarosława Trębskiego, Business Unit Managera z ITW Novadan sp. z o.o. Konrada Lisieckiego oraz dostawcami mleka z Wielkopolski. Uczestnicy dyskusji zgodzili się, że innowacje poprawiają rentowność i konkurencyjność polskiego rolnictwa. Prezes Mlekovity apelował o to, żeby rolnicy nieustannie się dokształcali i zdobywali nowe kompetencje, przekonując, że jest to warunek konieczny do osiągnięcia sukcesu.

Zobacz też:500 największych firm w Polsce. W zestawieniu jest kilkanaście przedsiębiorstw z naszego regionu, dwa w pierwszej setce. Zobacz listę!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna