MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Grupka niezawodowych aktorów zaprasza na spektakl

Urszula Krutul [email protected]
Osoby biorące udział w spektaklu podkreślają, że miasto powinno zainwestować w zajęcia aktorskie dla osób dorosłych, bo one też interesują się teatrem i chcą go tworzyć. Występowanie na scenie to ich pasja.
Osoby biorące udział w spektaklu podkreślają, że miasto powinno zainwestować w zajęcia aktorskie dla osób dorosłych, bo one też interesują się teatrem i chcą go tworzyć. Występowanie na scenie to ich pasja. A. Chomicz
Teatr robiony dla dorosłych i przez dorosłych jest potrzebny. Udowadniają to zapaleńcy amatorzy, którzy stworzyli ciekawy spektakl.

Księgowa, specjalistka od ubezpieczeń i inwestycji, bibliotekarka i inne osoby niezwiązane zawodowo z teatrem wzięły udział w specjalnych warsztatach. W weekend zobaczymy spektakl, który stworzyły.

- Udział w tych warsztatach to spełnienie mojej pasji - mówi Barbara Niewińska, która na co dzień działa w branży ubezpieczeniowo-inwestycyjnej, a w spektaklu gra Anioła, jedną z kluczowych postaci. - To sama przyjemność, dopełnienie. Występowanie na scenie daje mi energię do życia zawodowego.

A jak sobie na tej scenie radzi ona i kilka innych osób, zobaczyć będzie można w sobotę o godz. 19 i niedzielę o 18 w Spodkach Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury przy ul. św. Rocha 14. Wtedy to odbędzie się premiera spektaklu "Niebo" w reżyserii Tomasza Bogdana Rynkowskiego inspirowanego dramatem Izabeli Degórskiej "Jako w niebie". Będzie to też podsumowanie warsztatów aktorskich "Czwarty krok", realizowanych przez Stowarzyszenie Teatr Okno.

- W spektaklu przenikają się tematy niebiańskie, piekielne i ziemskie - mówi Tomasz Bogdan Rynkowski, reżyser. - Wbrew pozorom, prawa rządzące każdą z tych przestrzeni są do siebie bardzo podobne. Ludzie, diabły i anioły spiskują, konfabulują i odgrywają przed sobą komedię, aby osiągnąć osobistą korzyść.

Wszystko skupia się na pewnym radnym, o którego duszę zaczynają walczyć nadprzyrodzone siły. Jak ta walka się skończy? Zobaczyć będzie można na scenie.
W przedstawieniu, na scenie Spodków WOAK wystąpią: Dorota Gryka, Dorota Jabłońska, Wioletta Karczewska, Justyna Korek, Barbara Niewińska, Monika Wiśniewska i Adam Gołubowski.

- Energia dorosłych ludzi, którzy chcą robić teatr jest bardzo pozytywna i zaraźliwa - mówi Krzysztof Zemło ze Stowarzyszenia Teatr Okno, organizator warsztatów. - Nie wolno tego zaprzepaścić. Trzeba też dbać o to, żeby nabrać do siebie dystansu, a teatr to daje.

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna