Hajnówka. 25 mln zł na inwestycje w hajnowskim szpitalu....

  Hajnówka. 25 mln zł na inwestycje w hajnowskim szpitalu. Będą lepsze warunki i nowa jakość usług

  luk

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Hajnówka. 25 mln zł na inwestycje w hajnowskim szpitalu. Będą lepsze warunki i nowa jakość usług
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©powiat.hajnowka.pl

  W szpitalu kończą się inwestycje warte ponad 25 mln zł. Poprawią one warunki pobytu i jakość usług świadczonych pacjentom.
  - Na ukończeniu jest remont i przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z Izbą Przyjęć – mówi Grzegorz Tomaszuk, dyrektor hajnowskiego szpitala. – Będzie on bardzo nowoczesny, z nowoczesną aparaturą.

  Zobacz galerię

  Do użytku została już oddana Izba Przyjęć, w trakcie odbioru są pozostałe pomieszczenia SOR. Całkowita wartość inwestycji to prawie 6,5 mln zł, z czego blisko 5,5 mln zł to kwota dofinansowania przyznana przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

  Kolejny projekt dotyczy poprawy efektywności i dostępności do usług medycznych świadczonych w oparciu o pion zabiegowy i Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Trwa przebudowa sal na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Bloku Operacyjnego. W ramach projektu blok zostanie również doposażony w sprzęt medyczny. Całkowita wartość inwestycji to ponad 9,6 mln zł, z czego niemal 6,5 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020. Otwarcie planowane jest na kwiecień-maj br.

  W ramach RPO hajnowski szpital utworzy również Centrum Zdrowia Psychicznego. Placówka realizuje od połowy ub.r. program pilotażowy w tym zakresie w powiatach bielskim, hajnowskim i siemiatyckim.

  Zobacz także: SP ZOZ w Hajnówce. W tym szpitalu już leczą bez bólu

  Zakłada on powstanie CZP, składających się z oddziałów dziennych, stacjonarnych, poradni leczenia uzależnień i zespołu leczenia środowiskowego. Program stawia nacisk na opiekę w środowisku pacjenta i odchodzenie od izolowania takich chorych.
  – Realizacja programu pilotażowego zbiegła się z tym, że otrzymaliśmy pieniądze z urzędu marszałkowskiego na przebudowę i rozbudowę psychiatrii – mówi dyrektor Tomaszuk.

  Przy szpitalu w Hajnówce powstanie m.in. Dzienny Oddział Psychiatryczny. Działają już poradnie zdrowia psychicznego w Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach. Całkowita wartość projektu to ponad 9,4 mln zł, z czego dofinansowanie to 6,8 mln zł.

  Natomiast dzięki przyznanym pod koniec ub.r. prawie 713 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego zostanie kupiony nowoczesny aparat RTG, który będzie służyć głównie diagnostyce chorób nowotworowych. Oprócz nowej aparatury medycznej, szpital nabędzie też serwer. Będą na nim m.in. archiwizowane obrazy medyczne. Cała inwestycja ma kosztować niemal milion złotych. Skorzysta z niej ponad 3 tys. pacjentów.

  FLESZ DNI WOLNE 2019

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.wspolczesna.pl

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »