Hajnówka, Barczewo > Ojciec głoduje 16. dzień

(jok)
Marek Gulan spod Siemiatycz, skazany na rok pozbawienia wolności za miłość do córki, od 16 dni prowadzi głodówkę. W środę został przewieziony z Hajnówki do więzienia w Barczewie na Mazurach.

- Przebywa w szpitalu, ale ma się całkiem dobrze - mówi mjr Krzysztof Strzyżewski, dyrektor Zakładu Karnego w Barczewie.

Marek Gulan do hajnowskiego aresztu trafił za niestosowanie się do postanowień sądu i przetrzymywanie pięcioletniej córki Agatki wbrew woli matki. Teraz dziecko jest ukrywane przez jego rodzinę. Dramatyczną historią zainteresowało się stowarzyszenie "Ojcowie z Trójmiasta", które opowiedziało się po stronie Gulana. Na 9 lutego szykują happening przed więzieniem w Barczewie, z transparentami i okrzykami: "Sądy rodzinne łamią prawa dziecka".

- Ojciec w tych sądach jest traktowany jak rodzic drugiej kategorii - uważa Krzysztof Gawryszczak, szef stowarzyszenia.

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

E
EDI
ZWIĄZEK PRAW I GODNOŚCI CZŁOWIEKA

Śledząc przebieg polityki prowadzonej w Polsce od 1991r można z łatwością zauważyć, że rządy polskie wprowadziły system selekcji ludności polskiej. System ten bezpowrotnie spycha część społeczeństwa polskiego na margines nie dając w zamian żadnej możliwości godnego życia, które jest niezbywalnym prawem każdego człowieka. Już ponad 22 miliony Polaków żyje na skraju nędzy przysłowiowo ledwo wiążąc koniec z końcem. Dzieje się tak dlatego, iż ze wzrostu gospodarczego de facto ogłaszanego szumnie w środkach masowego przekazu, nie korzystają zwykli obywatele. Coraz bogatsze stają się elity polityczne i gospodarcze. Jednocześnie powiększa się grupa osób biednych i żyjących na granicy ubóstwa. Różnice w dochodach w Polsce są o wiele większe niż w bogatszych krajach zachodnich. Powiększające się zróżnicowanie zarobków spowodowało, że liczba osób uzyskujących dochody na poziomie minimum socjalnego zwiększyła się drastyczne z niecałych 8 milionów w 1991 roku do ponad 22 milionów w 2003 roku. Liczba osób żyjących w skrajnej nędzy wzrosła w tym samym okresie z prawie 2 milionów do 4,5 miliona. Rosnąca stale grupa bezrobotnych powoduje walkę na rynku pracy nie o pracowników ale o pracę. Korzystający z tego pracodawcy rozwijają i bogacą swoje firmy nie przez profesjonalnie wykonywanie swoich towarów i usług ale przez coraz to większe wykorzystywanie swoich pracowników. Czyli obniżanie stawek wynagrodzenia i wzrostu liczby przepracowanych godzin.
Skutkiem takiej polityki jest:

- Stale wzrastające bezrobocie.

- Brak perspektyw dla młodych ludzi kończących szkoły zawodowe , licea i studia. Czego skutkiem jest emigracja ludzi młodych i wykształconych w poszukiwaniu chleba i godziwej płacy. Jednak poniżanie i wykorzystywanie społeczeństwa polskiego poza granicami naszego kraju powoduje powrót większej części osób do kraju i punktu wyjścia.

- Wzrost przestępczości, tworzenie przestępców - aby przeżyć trzeba ukraść.

Należy pamiętać, że jedynym sposobem ukrócenia tej polityki i poprawienie warunków życia jest wspólne działanie.

Celem związku jest przywrócenie prawa do pracy, chleba, życia i godności człowieka.
Głównym naszym zadaniem jest dążenie do tego, aby nasze państwo:

1) Uznało za swój podstawowy obowiązek ożywienie przemysłu i poprawę warunków życia obywateli Polski.

2) Uznało za swój podstawowy obowiązek walkę z bezrobociem. A co za tym idzie zapewnienie minimum socjalnego ludziom pozbawionym pracy bez swojej winy do czasu podjęcia nowej pracy, co regulować powinny jasno skonstruowane przepisy dotyczące zatrudnienia pracowników, co zmniejszyłoby wyzysk przez pracodawców. Każdemu obywatelowi naszego państwa należy się godziwa płaca za pracę. Czas nareszcie na ujawnienie prawdziwej liczby bezrobotnych a nie ciągłą reprodukcję fałszywych statystyk. Bezrobotni muszą mieć realną szansę na podjęcie pracy po zwolnieniu a nie tylko ciągłe i bezowocne podpisywanie listy dla bezrobotnych.

3) Następnym ważnym obowiązkiem państwa jest całkowita ochrona i zabezpieczenie socjalne dla ludzi w wieku emerytalnym. Państwo musi wziąć na siebie obowiązek troski o podniesienie poziomu zdrowia i opieki medycznej każdego obywatela Polski. Państwo powinno dbać o rozwój edukacyjny młodych obywateli a w szczególności tych utalentowanych pochodzących z rodzin ubogich.

4) Żądamy jasnego i przejrzystego przepisu wobec tych, których działalność jest niezgodna z interesem społecznym to znaczy: korupcja, nielegalne dochody, przywłaszczenie mienia społecznego itd. zpigcz.o2.pl
r
rafał
W dniu 01.02.2008 o 09:46, Waldek napisał:

Powtarzam nieustannie, wychowanie dzieci jest męskie i leży w naszej naturze , i nie jest tylko domeną samotnych kobiet . Wielu z nas nie może spędzić wspólnych chwil z własnym dzieckiem . Dzieci są przed nami ukrywane a rodzina matki znęca się nad nimi psychicznie przy haniebnej aprobacie sądu rodzinnego,kuratorów , policji i psychologów z rodk- ludzi o jałowych sumieniach . Do świadomości kuratorów rodzinnych , biegłych psychologów z rodzinnych ośrodków diagnostycznych , sedzin z sądów rodzinnych nie dotarła jeszcze wiedza o szczególnie ważnej roli ojca !!! dla prawidłowego rozwoju zarówno chłopców jak i dziewcząt . Ogromnym błędem i krzywdą dla dziecka jest to że wyżej wymienione instytucje zawsze stoją po stronie złośliwej matki kierujacej sie tylko i wyłacznie pobudkami egoistycznymi ! Wyrodne matki są zawsze przeciwne zaciśnięciu więzi rodzinnych pomiędzy dzieckiem a ojcem ..ich zachowanie sprawia wrażenie ,, włascicielki przedmiotu "która zazdrośnie strzeże swojej wyłączności oraz jednostronnego prawa do posiadania tej ,,rzeczy" . Niezmiennie podkreślamy i wykazujemy ogromne chęci uczestnictwa w życiu naszych dzieci w jak najwiekszym wymiarze czasu . Krzywdzenie naszych dzieci i utrudnianie przebywania razem,razem z tatą,zrywanie więzów rodzinnych i uczuciowych jest przemocą -jest przestepstwem najochydniejszym pod słońcem. Wszystkie dzieci potrzebują kontaktu z ojcem również nasze i też wtedy gdy toksyczna matka chce inaczej , i też wtedy gdy sąd rodzinny postanawia inaczej !!!!! Pragnę jeszcz raz podkreślić że więzienie dziecka jest zasadniczo złe .Odbieranie dziecku prawa do życia z dwojgiem rodziców jest barbarzyństwem . Powierzenie tylko matce władzy rodzicielskiej jest patologią . Polacy pewno myślą że Polska jest krajem przyjaznym dzieciom. W rzeczywistości wcale tak nie jest jeżeli się wezmie pod uwagę jak dzieci są krzywdzone ,pozbawiane w sądzie rodzinnym opieki ,czułości i bliskosci taty. Nie mamy udziału w wychowaniu naszych dzieci, które wzrastają w społecznej izolacji . Ja jak i wy wszyscy nie godzimy się by dzieci noszące nasze nazwiska były więzione!!!! i przed nami ukrywane przez obcych i wrogich nam ludzi !!!! Mamy świadomość jednocześnie że mamy prawo do wychowania naszych dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami moralnymi ,z uwzględnieniem tradycji kulturalnych swoich rodzin. Nie pozwólmy ojcom w Polsce na czołganie się po brudnych od kłamstwa i jadu salach sądów rodzinnych w poszukiwaniu mozliwosci kontaktu z własnym dzieckiem .

MASZ RACIE WALDEK
R
Rafał
Morze mu pomożemy .....!!!!??.Organizując pikiete pod ministerstwem sprawiedliwości lub tam gdzie obecnie przebywa
Jak będą chentni niech piszą na tym forum
Rafał....
R
Rafał
Morze mu pomożemy .....!!!!??.Organizując pikiete pod ministerstwem sprawiedliwości lub tam gdzie obecnie przebywa
Jak będą chentni niech piszą na tym forum
Rafał....
k
kobieta
Okazywany brak poszanowania prawa oraz elementarnych zasad moralnych doprowadza do powstawania patologicznych sytuacji, których ten ojciec padł ofiarą. Jego walka o przywrócenie rozsądku oraz normalności poraża swoją determinacją i wolą. Ochrona rodziny, jako dobra narodowego stanowi swego rodzaju obowiązek instytucji publicznych. By jednak stanąć naprzeciw patologii i obłudzie trzeba nadludzkiej odwagi i wiary.Ojciec z Białostotczyzny podjął się walki, która musi się okazać dla niego zwycięska.
Z wyrazami szacunku.
a
alibaba
NIE PęKAJ FACET !!!
Terorysta z IRA zmarł po 63 dniach, angole zgodzili się by umarł
masz jeszcze ponad 1,5 miesiąca
Ghandi też głodował i wygrał
a i śmierć będziesz miał pikną , ... za wolność Waszą i naszą
ja jak mnie zamkną za miłość do mojego syna też będę głodował
trzymaj się !!!
g
gość
Ludzie o czym wy gadacie...bandytyzm sądów rodzinnych zbiera swoje żniwa od tylu lat twoprząc statystyki...
W
Waldek
Powtarzam nieustannie, wychowanie dzieci jest męskie i leży w naszej naturze , i nie jest tylko domeną samotnych kobiet .
Wielu z nas nie może spędzić wspólnych chwil z własnym dzieckiem .
Dzieci są przed nami ukrywane a rodzina matki znęca się nad nimi psychicznie przy haniebnej aprobacie sądu rodzinnego,kuratorów , policji i psychologów z rodk- ludzi o jałowych sumieniach .
Do świadomości kuratorów rodzinnych , biegłych psychologów z rodzinnych ośrodków diagnostycznych , sedzin z sądów rodzinnych nie dotarła jeszcze wiedza o szczególnie ważnej roli ojca !!! dla prawidłowego rozwoju zarówno chłopców jak i dziewcząt .
Ogromnym błędem i krzywdą dla dziecka jest to że wyżej wymienione instytucje zawsze stoją po stronie złośliwej matki kierujacej sie tylko i wyłacznie pobudkami egoistycznymi !
Wyrodne matki są zawsze przeciwne zaciśnięciu więzi rodzinnych pomiędzy dzieckiem a ojcem ..ich zachowanie sprawia wrażenie ,, włascicielki przedmiotu "która zazdrośnie strzeże swojej wyłączności oraz jednostronnego prawa do posiadania tej ,,rzeczy" .
Niezmiennie podkreślamy i wykazujemy ogromne chęci uczestnictwa w życiu naszych dzieci w jak najwiekszym wymiarze czasu .
Krzywdzenie naszych dzieci i utrudnianie przebywania razem,razem z tatą,zrywanie więzów rodzinnych i uczuciowych jest przemocą -jest przestepstwem najochydniejszym pod słońcem.
Wszystkie dzieci potrzebują kontaktu z ojcem również nasze i też wtedy gdy toksyczna matka chce inaczej ,
i też wtedy gdy sąd rodzinny postanawia inaczej !!!!!
Pragnę jeszcz raz podkreślić że więzienie dziecka jest zasadniczo złe .Odbieranie dziecku prawa do życia z dwojgiem rodziców jest barbarzyństwem .
Powierzenie tylko matce władzy rodzicielskiej jest patologią .
Polacy pewno myślą że Polska jest krajem przyjaznym dzieciom.
W rzeczywistości wcale tak nie jest jeżeli się wezmie pod uwagę jak dzieci są krzywdzone ,pozbawiane w sądzie rodzinnym opieki ,czułości i bliskosci taty.
Nie mamy udziału w wychowaniu naszych dzieci, które wzrastają w społecznej izolacji .
Ja jak i wy wszyscy nie godzimy się by dzieci noszące nasze nazwiska były więzione!!!! i przed nami ukrywane przez obcych i wrogich nam ludzi !!!!
Mamy świadomość jednocześnie że mamy prawo do wychowania naszych dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami moralnymi ,z uwzględnieniem tradycji kulturalnych swoich rodzin.
Nie pozwólmy ojcom w Polsce na czołganie się po brudnych od kłamstwa i jadu salach sądów rodzinnych w poszukiwaniu mozliwosci kontaktu z własnym dzieckiem .
Dodaj ogłoszenie