Hipokrates 2019. Oto liderzy w kategorii „ginekolog”....

  Hipokrates 2019. Oto liderzy w kategorii „ginekolog”. Głosowanie trwa

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Pierwsze miejsce, 174 głosy - Maciej Urban, Pro Clinic Centrum Medyczne Położnictwo i Ginekologia, Białystok. Wyślij na 72355 sms o treści BIGN.34
  1/4
  przejdź do galerii

  Pierwsze miejsce, 174 głosy - Maciej Urban, Pro Clinic Centrum Medyczne Położnictwo i Ginekologia, Białystok. Wyślij na 72355 sms o treści BIGN.34
  ©Archiwum Prywatne

  To zawsze przyjemnie, gdy pacjentki doceniają naszą pracę – mówi Maciej Urban. To jeden z liderów głosowania w akcji Hipokrates 2019. We wtorek o godzinie 11.30 miał już 174 głosy!
  Sprawdź aktualne wyniki:
  Wybierz kategorię i KLIKNIJ

  kategorie powiatowe:

  Lekarz Rodzinny Roku
  Pediatra Roku
  Stomatolog Roku
  Pielęgniarka/Położna Roku
  Przychodnia/ Gabinet Roku


  kategorie wojewódzkie:

  Ginekolog Roku
  Chirurg Roku
  Kardiolog Roku
  Ortopeda Roku
  Okulista Roku
  Ratownik Medyczny Roku
  Farmaceuta Roku
  Fizjoterapeuta Roku
  Dietetyk Medyczny Roku
  Szpital Roku
  Salon Optyczny Roku


  Zostaliście nominowani, ale na liście kandydatów brakuje jeszcze Waszego zdjęcia? KLIKNIJ I PRZEŚLIJ


  Możesz także rozszerzyć swoją prezentację WYPEŁNIJ FORMULARZ!!

  Na zgłoszenia kandydatów czekamy jeszcze do 3 czerwca!

  KLIKNIJ i zgłoś kandydatów  Maciej Urban startuje w kategorii „Ginekolog”. Oprócz niego – jeszcze 69 innych lekarzy. Tych, których do naszego konkursu wytypowały wdzięczne pacjentki. Za to, że mają zawsze czas, by je wysłuchać, że mogą na nich liczyć, że są świetnymi specjalistami w swojej dziedzinie.

  Dr Maciej Urban od kilku lat prowadzi w Białymstoku własne Centrum Medyczne Pro Clinic. Jest ginekologiem i położnikiem.

  – Stworzyłem miejsce, w którym pacjentki otrzymują szczególną, kompleksową opiekę. Mogą liczyć na nas zarówno w ciąży, jak też po urodzeniu dziecka – mówi dr Urban. I podkreśla, że bycie lekarzem to jego życiowa pasja, a satysfakcję sprawia mu duża liczba zadowolonych pacjentek.

  To już kolejny raz, gdy pacjentki zgłosiły dr. Urbana do naszego konkursu. W poprzedniej edycji – zwyciężył w swojej kategorii. – My się staramy, a pacjentki doceniają nasz pracę. I to jest bardzo miłe – podsumowuje. I zapewnia, że nie spoczywa na laurach. Robi wszystko, by opieka była jeszcze lepsza. Cały czas się szkoli, stara się, by w jego klinice były jak najlepsze lekarskie sprzęty. Ale nie tylko to jest ważne. Pacjentki doceniają to, że lekarz zawsze ma dla nich czas, że mają numer jego telefonu komórkowego i z prośbą o poradę mogą zadzwonić w każdej chwili. I dzwonią. Czasem nawet w nocy. Trudno im się dziwić, bo tu chodzi przecież o zdrowie i życie ich dzieci. – Najważniejsze, by pacjentka czuła się bezpiecznie. A my służymy radą i opieką – mówi Maciej Urban.
  Tuż za nim w rankingu, z 93 głosami, jest Maciej Skrętek, lekarz z Łomżyńskiego Centrum Medycznego i właściciel gabinetu ginekologicznego. Jak mówi – medycyna to tradycja w jego rodzinie. – Mój ojciec był ginekologiem, ja jestem ginekologiem, moi dwaj bracia są ginekologami – wymienia. On sam Akademię Medyczną skończył w 1983 roku. – Wszystko się pozmieniało. Inny sprzęt, inne możliwości diagnostyczne i lecznicze, nowe technologie – mówi. I zapewnia, że bardzo chętnie uczestniczy w kolejnych szkoleniach. Bo dzięki temu coraz lepiej może pomagać swoim pacjentkom.

  65 głosów miał w środę Rafał Bachórzewski, ginekolog położnik ze szpitala w Wysokiem Mazowieckiem. Lekarzem jest od 2003 roku, specjalizację zrobił dziewięć lat później. Dlaczego został lekarzem?

  – To wyssane z mlekiem matki – śmieje się. Jak opowiada – urodził się w akademiku białostockiej Akademii Medycznej. Jego tata był ginekologiem, mama – pediatrą i lekarzem rodzinny. W rodzinie miał też kardiologa, radiologa... – Przesiąkłem tymi opowieściami o pracy lekarza. Odkąd pamiętam, ja też chciałem zostać lekarzem – mówi. I zapewnia, że nie przerażało go nawet to, że lekarze wciąż muszą uzupełniać swoją wiedzę. No i to, że tak mało mają czasu na zwykłe, prywatne życie... – Uwielbiam swoją pracę – uśmiecha się Rafał Bachórzewski. Dlatego nie ogranicza się tylko do pracy w szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem. Można go spotkać również w prywatnym gabinecie w Ciechanowcu, w poradni w Wysokiem Mazowieckiem i w białostockiej Klinice Położniczo-Ginekologigicznej przy ul. Parkowej.

  – Tak się dzieje, gdy praca się staje hobby – śmieje się.

  Ale nasz plebiscyt to nie tylko ginekolodzy. To również lekarze innych specjalizacji, pielęgniarki, położne, gabinety lekarskie i szpitale. W sumie do rywalizacji stanęło ich aż ponad 1200. A to jeszcze nie koniec. Bo cały czas zgłaszają Państwo nowych kandydatów. Pamiętajcie tylko – na to jest czas tylko do 3 czerwca. Później – już tylko głosowanie!

  A jak można głosować? Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo na naszej stronie internetowej: www.poranny.pl/hipokrates lub www.wspolczesna.pl/hipokrates. Tam też będziemy przedstawiać sylwetki wszystkich kandydatów. A specjalny dodatek, gdzie również zaprezentujemy kandydatów, dołączymy do gazety 5 czerwca.

  Głosowanie w dwóch etapach  W Białymstoku i powiecie białostockim, Suwałkach i powiecie suwalskim, Łomży i powiecie łomżyńskim oraz we wszystkich powiatach województwa podlaskiego pacjenci wybiorą Lekarza Rodzinnego Roku, Pediatrę Roku, Stomatologa Roku, Pielęgniarkę/Położną Roku i najbardziej przyjazną pacjentom placówkę służby zdrowia - Przychodnię lub Gabinet Lekarski Roku.
  Pierwszy etap głosowania zakończy się we wtorek, 14 czerwca o godz. 20, a zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału plebiscytu, który rozpocznie się we wtorek 18 czerwca i potrwa do piątku, 28 czerwca do godziny 20.

  Niezależnie od głosowania w powiatach, do 28 czerwca będzie trwało głosowanie w wojewódzkich kategoriach plebiscytu, w których głosami pacjentów zostaną przyznane tytuły Ginekolog Roku, Chirurg Roku, Ortopeda Roku, Kardiolog Roku, Okulista Roku, Farmaceuta Roku, Fizjoterapeuta Roku, Dietetyk Medyczny Roku, a także Ratownik Medyczny Roku. Nasi Czytelnicy wybiorą też Szpital Roku oraz Salon Optyczny w województwie podlaskim.

  Zobacz koniecznie: Szpital kliniczny ma nowy stent-graft do operowania tętnicy. W USK już zoperowano pierwszego pacjenta

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Otyłość zabija Polaków, problem rośnie

  Warto zobaczyć

  Diety