Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hipolitowo: Rzecznik praw dziecka przyjrzy się tragedii

KPB
Raport o pracy kuratorów trafi do ministra w tym tygodniu.

Kontroli instytucji sprawujących opiekę nad rodziną Beaty Z., oskarżonej o wielokrotne zabójstwo nowo narodzonych dzieci, przybywa.

We wtorek zakończyła się kontrola Ośrodka Pomocy Społecznej w Stawiskach. Pracy tamtejszych urzędników przyjrzeli się pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku. Dyrektor wydziału zapowiedział, że ustalenia pokontrolne poznamy być może już w najbliższy piątek.

O skontrolowanie działalności kuratorów społecznych i zawodowego wystąpił do Sądu Okręgowego w Łomży także Minister Sprawiedliwości.

- Jeszcze w tym tygodniu raport prześlemy do ministerstwa - informuje Jan Leszczewski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży.

W sprawę włączył się także rzecznik praw dziecka, który publicznie zabrał głos w tej sprawie.

Rzecznik, Marek Michalak, bądź jego przedstawiciel, odwiedzi Łomżę i Stawiski najprawdopodobniej w środę, bądź czwartek.

Natomiast działalności wszystkich instytucji przyglądają się prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Łomży. Śledczy na razie nie informują o nowych ustaleniach w sprawie.

A głos w sprawie zabrał także biskup łomżyński Janusz Stepnowski. "Śmierć bezbronnych dzieci jest czymś wyjątkowo tragicznym", pisze biskup.

"Chcę również przypomnieć, że instytucje kościelne służą swą gotowością udzielania wielorakiej pomocy matkom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W naszej Diecezji istnieje: Fundusz Obrony Życia, Specjalistyczna Poradnia Rodzinna, Telefon Zaufania (nr 698 761 737).

Szczególnym wyrazem tej gotowości jest tzw. Okno Życia, znajdujące się przy Opactwie Sióstr Benedyktynek na ul. Dwornej 32 w Łomży, gdzie pozostawione dziecko zostanie otoczone troską i fachową opieką. " - napisał biskup.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna