I liga. Drugie z rzędu zwycięstwo Wigier Suwałki

Arkadiusz Najemski (nr 25) w tym sezonie zdobył już trzy gole dla Wigier.
Arkadiusz Najemski (nr 25) w tym sezonie zdobył już trzy gole dla Wigier. Andrzej Wiśniewski
Wigry Suwałki wygrały 2:1 na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Dwa gole po rzutach rożnych zdobył Arkadiusz Najemski.

Goście prowadzenie objęli już w drugiej minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywane przez Grzegorza Aftykę na bramkę zamienił kapitan Wigier, Arkadiusz Najemski. Gospodarze odpowiedzieli szybko, bo już po pięciu minutach. Po rzucie rożnym strzałem z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił najskuteczniejszy strzelec Olimpii Omran Haydary.

Po przerwie inicjatywa należała do gospodarzy, ale Wigry skutecznie się broniły. W 74. minucie ponownie po rzucie rożnym i uderzeniu Najemskiego drużyna z Suwałk wyszła znowu na prowadzenie, które utrzymała do końca.

Przeczytaj także o wygranej Wigier z Podbeskidziem Bielsko Biała

- Był to dla nas bardzo trudny mecz - powiedział Adam Fedoruk, trener Wigier. - Mieliśmy trzy odprawy na temat przeciwnika, ich zawodników, ich gry, sposobu, stylu. Wszystkie założenia, które sobie powiedzieliśmy wykonaliśmy w stu procentach. Momentami byliśmy bardzo skoncentrowani na defensywie, ale czekaliśmy na szybkie kontry i co się okazało bardzo skuteczne stałe fragmenty gry. Po wygranej z Podbeskidziem i z Olimpią możemy mówić o pewnym stylu, który drużyna akceptuje i przynosi nam to kolejne trzy punkty.

W niedzielę (godz. 19) Wigry podejmą Bruk Bet Termalica Nieciecza.

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
Bramki:
0:1 - Arkadiusz Najemski (2), 1:1 - Omran Haydary (7), 1:2 - Arkadiusz Najemski (74).

Olimpia: Jakub Lemanowicz - Damian Ciechanowski (82 Sebastian Kamiński), Ivan Ocenas, Lukas Duriska, Ariel Wawszczyk,Tiago Alves, Maciej Kona, Konrad Handzlik (88 Dominik Frelek), Joao Criciuma (71 Maciej Twarowski), Jakub Łukowski, Omran Haydary.

Wigry: Dominik Kąkolewski - Grzegorz Aftyka, Arkadiusz Najemski, Adrian Piekarski, Konrad Matuszewski, Cezary Sauczek (90 Michal Ozga, Joel Huertas, Dawid Sołdecki, Łukasz Sosnowski, Paweł Gierach (69 Kamil Sabiłło), Szymon Łapiński (46 Robert Bartczak).

Żółte kartki: Ivan Ocenas (Olimpia), Adrian Piekarski, Kamil Sabiłło (Wigry).

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).