Futsaliści Bonito Heliosa Białystok (czerwono-żółte stroje) dzielnie walczyli z liderem Urszula Łobaczewska
Zaskakują duży opór liderującej w I lidze ekipie AZS-u UG Gdańsk postawił zespół Bonito Helios Białystok, przegrywając u siebie tylko 3:4. Dorobek punktowy powiększyła za to druga ekipa ze stolicy Podlasia - Futbalo, ogrywając 4:1 TAF Toruń.

Gdańszczanie przyjechali do hali beniaminka z Białegostoku w roli murowanego faworyta iw pierwszej połowie potwierdzali swoją pozycję w tabeli, prowadząc po 11. minutach już 3:0. Futsaliści Bonito Heliosa nie zwątpili w możliwość sprawienia niespodzianki i odpowiedzieli dwoma trafieniami. Szkoda, że goście tuż przed przerwą strzelili gola na 4:2.

Druga połowa to okazje z obu stron, ale wynik długo się nie zmienił. Dopiero w ostatniej minucie Piotr Wardowski z Gdańska zaliczył trafienie samobójcze, ale na wyrównanie białostoczanom zabrakło już czasu.

- Podnieśliśmy się. To dobry prognostyk przed tym co, czeka nas w najbliższych spotkaniach - ocenia w klubowych mediach strzelec drugiego gola dla gospodarzy Mateusz Rogowski.

Futbalo - TAF Toruń 4:1. Jakub Konon pozbawił gości nadziei

Futbalo mecz z TAF-em Toruń rozpoczęło od pięknego uderzenia w okienko Adama Butkiewicza, a kiedy na 2:0 podwyższył w 19. minucie Damian Grabowski wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Niestety, jeszcze przed przerwa czerwoną kartkę dostał bramkarz białostoczan Filip Święciński i pojawiły się kłopoty.

Po zmianie stron torunianie ruszyli do szturmu i efektem było trafienie kontaktowe. Na szczęście dwukrotnie błysnął Jakub Konon, pozbawiając gości nadziei na korzystny wynik.

WYNIKI 15. KOLEJKI

• Bonito Helios Białystok - AZS UG Gdańsk 3:4 (2:4). Bramki dla Bonito Heliosa: Alaksiej Watkiewicz, Mateusz Rogowski, gol samobójczy.
  • Futbalo Białystok - TAF Toruń 4:1 (2:0). Bramki dla Futbalo: Jakub Konon - dwie, Adam Butkiewicz, Damian Grabowski.
  • KS Gniezno - We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 6:2, Orlik Mosina - KS Piła 0:2, Futsal Świecie - LZS Dragon Bojano 8:6, Futsal Szczecin - Team Lębork 8:4.

1. AZS UG Gdańsk 15 36 65-39
2. Kamienica Królewska 15 32 83-40
3. Futsal Świecie 15 28 60-49
4. LZS Bojano 15 26 70-60
5. KS Gniezno 15 26 70-60
6. FUTBALO BIAŁYSTOK 15 26 72-47
7. Futsal Szczecin 15 22 72-55
8. TAF Toruń 15 18 44-66