Radość Bonito Heliosa Białystok po wygranej w Pile
Radość Bonito Heliosa Białystok po wygranej w Pile facebook.com/bonitobialystok
Premierowe w tym sezonie zwycięstwo odniósł beniaminek I ligi futsalu - Bonito Helios Białystok, pokonując na wyjeździe KS Piła 3:0. Nie powiodło się drugiemu zespołowi ze stolicy Podlasia. Futbalo Białystok przegrała w delegacji z LZS-em Dragon Bojano 6:8.

Futsaliści Bonito Heliosa byli dotąd często chwaleni za postawę, ale w dorobku mieli tylko jeden punkt. W Pile udało im się połączyć dobrą grę z wynikiem i zdobyć pierwszy komplet punktów.

- Cieszymy się ze zwycięstwa, które na pewno doda chłopakom pewności siebie. Sukces jest tym cenniejszy, że pojechaliśmy do Piły w okrojonym składzie, a udało nam się nie tylko wygrać, ale i zagrać na zero z tyłu, co dla mnie, jako bramkarza jest powodem do dodatkowej satysfakcji - mówi Kamil Ulman z Bonito Heliosa.

Goście wyszli na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy, kiedy mocnym i celnym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Prolejko. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Filip Dojlida, który po podaniu od bramkarza przyjął piłkę tyłem do bramki, oszukał obrońcę i uderzył płasko tuż przy słupku. Po wycofaniu bramkarza wynik strzałem do pustej bramki ustalił Mateusz Rogowski.

LZS Dragon Bojano - Futbalo 8:6. Zapomnieli o defensywie

Aż 14 goli padło w meczu LZS Bojano z Futbalo, a potyczka miała kilka zwrotów akcji. Gości wyszli na prowadzenie już w 1. minucie, po trafieniu Huberta Stachurskiego. Na 2:0 dla białostoczan podwyższył samobójczym strzałem Dominik Depta. "Smoki" z Bojano w ciągu kilku minut nie tylko odrobili straty, ale i wyszli na prowadzenie 3:2.

Potem obie strony grały bardzo ofensywnie, zapominając o defensywie. Do przerwy był remis 4:4, a na początku drugiej odsłony nasza drużyna objęła po raz ostatni prowadzenie, po trafieniu Jakuba Konona. Niestety, wtedy gospodarze wrzucili piąty bieg, strzelili cztery gole z rzędu i futsaliści Futbalo nie byli w stanie odrobić tak pokaźnej straty.

- Musimy popracować mentalnie nad grą na wyjazdach, bo popełniamy takie błędy, jakie nam u siebie nie przytrafiają się. Brakuje nam też koncentracji i konsekwencji w obronie - ocenia trener Futbalo Białystok Jakub Budźko.

Paradoks polega na tym, że Futbalo strzeliło najwięcej goli w tym sezonie, do tego po ładnych i szybkich akcjach, a wróciło do domu z niczym.

W siódmej kolejce Bonito Helios podejmie LZS Bojano (sobota, godz. 18). Dwie godziny później rozpocznie się domowy mecz Futbalo z Teamem Lębork.

WYNIKI 6. KOLEJKI

• KS Piła - Bonito Helios Białystok 0:3 (0:1). Bramki: Prolejko, Dojlida, Rogowski.
  • LZS Bojano - Futbalo Białystok 8:6 (4:4). Bramki: dla Futbalo, Stachurski, Borowik, Małyszko, Konon, Tur, samobójcza.
  • We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - AZS UG Gdańsk 3:5, TAF Toruń - KS Gniezno 7:5, Team Lębork - Orlik Mosina 7:2, Futsal Szczecin - Futsal Świecie 6:6.

1. AZS UG Gdańsk 6 13 29-16
2. LZS Bojano 5 12 26-22
3. Kamienica Królewska 6 10 31-16
4. TAF Toruń 6 10 21-25
5. Futsal Świecie 5 9 20-15
6. Futsal Szczecin 6 9 30-22
7. Team Lębork 6 9 23-23
8. KS Gniezno 6 7 20-28