I liga. Jedna akcja Wigier Suwałki na wagę jednego punktu

(mark, kz)Zaktualizowano
Wigry Suwałki wywiozły jeden punkt z Mielca
Wigry Suwałki wywiozły jeden punkt z Mielca nowiny24
Suwalskie Wigry zdobyły jeden punkt w meczu 2. kolejki I ligi. Na wyjeździe zremisowały z faworyzowaną Stalą Mielec 1:1.

Gospodarze przez 90 minut mieli przewagę, stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji. z których aż 10 kończyło się celnymi strzałami, a pięć zostało zablokowanych. Gola gospodarze zdobyli jednak dopiero po rzucie karnym. Natomiast Wigry Suwałki na bramkę rywali uderzyły celnie tylko raz, ale właśnie ten strzał pozwolił wywieźć z gorącego terenu jakże cenny punkt. W 77. minucie idealne prostopadłe podanie wykorzystał Cezary Sauczek.

W sytuacji sam na sam z bramkarzem PGE Stali przelobował go ładną podcinką i po chwili mógł się cieszyć z gola. Był to pierwszy cel strzał suwalskich Wigier na bramkę Seweryna Kiełpina w całym spotkaniu.

PGE Stal Mielec łącznie oddała prawie 30 strzałów, z czego dziesięć leciało w światło bramki. Powtórzyła się jednak historia sprzed tygodnia. Znów w roli głównej wystąpił kapitalnie dysponowany bramkarz gości.

Broniący bramki Wigier Suwałki Dominik Kąkolewski skapitulował tylko raz. W 23.minucie pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał go Martin Dobrotka.

Do przerwy powinno być 3:0 dla Stali. W kapitalnych sytuacjach do siatki nie trafili Prokić i Paluchowski. Druga połowa długo wyglądała identycznie. Piłka - jak zaczarowana - nie chciała wpaść do suwalskiej bramki, choć okazji nie brakowało.
– Wiedzieliśmy z kim gramy i jakim groźnym przeciwnikiem jest Stal – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Wigier Adam Fedoruk. – Stal w każdym meczu dominuje, ale nie zawsze w piłce to jest najważniejsze. Można grać pięknie, ale liczą się przede wszystkim zwycięstwa. Czasem pasja dominuje nad logiką, a my dziś zagraliśmy właśnie z pasją. Przyjechaliśmy do Mielca po jeden punkt i go zdobyliśmy. Stali dzisiaj zabrakło skuteczności i... całe szczęście. My jesteśmy młodym zespołem, który tworzy swoją mentalność. Na boisku zawsze zostawiamy serce, a umiejętności za tym też pójdą. Dziś dziękuję swoim piłkarzom za punkt - dodał trener Wigier, który kiedyś przez 8 lat bronił barw Stali.

Stal Mielec- Wigry Suwałki 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Martin Dobrotka 23 z karnego; 1:1 Cezary Sauczek 77.
Stal: Seweryn Kiełpin - Paweł Olszewski, Mateusz Żyro (63. Łukasz Janoszka), Lukáš Bielák, Martin Dobrotka, Krystian Getinger - Grzegorz Tomasiewicz, Josip Šoljić, Bartosz Nowak, Andreja Prokić - Adrian Paluchowski (77. Josip Barišić).
Wigry: Dominik Kąkolewski - Arkadiusz Najemski, Abdoulaye Diallo, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz - Grzegorz Aftyka, Łukasz Sosnowski, Joel Huertas (61. Dawid Sołdecki), Szymon Łapiński (75. Oskar Furst), Robert Bartczak (87. Kamil Sabiłło) - Cezary Sauczek.
Żółte kartki: Šoljić, Getinger (Stal Mielec);- Karankiewicz, Bartczak, Piekarski, Sosnowski (Wigry).
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).
Widzów: 4289.