I liga piłki ręcznej. Bramkarka Dwójki Łomża zatrzymała Jutrzenkę

Piłkarki ręczne pierwszoligowej Dwójki PWSIiP Łomża na wyjeździe pokonały 36:30 Jutrzenkę Płock.

Dziewczyny zagrały super – krótko ocenia postawę swojego zespołu trener Dwójki Janusz Świętoń. – Wszystkie grały bardzo uważnie w obronie, gdzie domykały wszystkie strefy i wzajemnie się asekurowały. W ataku też nie popełniały zbyt wielu błędów, wręcz wyeliminowały długie podania, które dotychczas nie przynosiły spodziewanych skutków, a wręcz sprawiały, że traciliśmy bramki – dodaje szkoleniowiec.

Dwójka już w 8 min. prowadziła różnicą trzech bramek 5:2. Gospodynie w 23 min. zmniejszyły co prawda prowadzenie łomżanek do 2 trafień (12:14), ale reakcja szczypiornistek Dwójki była natychmiastowa. W ciągu kolejnych pięciu minut podopieczne Janusza Świętonia odskoczyły rywalkom, a na przerwę schodziły prowadząc 20:15.

W drugiej połowie łomżanki jeszcze powiększyły przewagę. Katem gospodyń okazały się skuteczne Amanda Szymborska i Michalina Gryczewska. – Decydująca dla losów spotkania okazała się postawa w bramce Kai Gryczewskiej – podkreśla Janusz Świętoń. – Kaja broniła fenomenalnie przez całe spotkanie. Oczywiście Amanda i Michalina oraz pozostałe dziewczyny zrobiły swoje z przodu, ale to jednak skuteczna defensywa dała nam tak korzystny wynik.

MMKS Jutrzenka Płock – Dwójka PWSIiP Łomża 30:36 (15:20)
Dwójka:
K. Gryczewska - Amanda Szymborska (13), M. Gryczewska (9), Sobocińska (4), Konert (3), Klej (2), Matysek (2), Aleksandra Szymborska (2), Okroy (1).

Wyniki pozostałych spotkań 13. kolejki:
SPR Sambor Tczew- K.S.AP-POZNAŃ 25:22
MTS Kwidzyn – UKS Drwęca Novar Lubicz 29:22, ChKS Łódź - MKS PR URBIS Gniezno 24:18, SMS ZPRP II Płock - SMS ZPRP I Płock (mecz przełożony na 25 kwietnia)