I liga piłki ręcznej. Proste błędy Dwójki Łomża

lis
Adrianna Warda
Adrianna Warda Paweł Lisiecki
Coraz trudniejsza staje się sytuacja Dwójki PWSIiP Łomża. Łomżanki przegrały piąty ligowy mecz i w tabeli zajmują przedostatnie miejsce. W sobotę podopieczne Janusza Świętonia i Stanisława Niedbały 26:30 uległy drużynie K.S.AP-Poznań.

Kolejna przykra porażka, gdyż ten mecz powinien zakończyć się naszym zwycięstwem – mówił po spotkaniu trener Dwójki Janusz Świętoń. – Tragiczny był początek pierwszej i drugiej połowy. Popełniliśmy tyle błędów, że moglibyśmy nimi obdzielić trzy, czy cztery mecze.

W pierwszych 10 minutach łomżanki popełniały sporo błędów przy wyprowadzaniu akcji, a do tego raziły nieskutecznością. Dość powiedzieć, że pierwszą bramkę Dwójka zdobyła w 6. min., kiedy przegrywała już 0:4. Jednak po czasie, wziętym przez opiekuna gospodyń, te zaczęły stopniowo odrabiały straty. I w 21 min. było już po 11. Co prawda, przyjezdne ponownie wyszły na prowadzenie, ale przewaga ta wynosiła maksymalnie dwie bramki. Przy stanie 13:14 gospodynie mogły odwrócić losy meczu, ale łomżanki nie wykorzystały pięciu sytuacji z rzędu, z czego trzech sam na sam z bramkarką z Poznania.

Początek drugiej połowy ponownie należał do przyjezdnych. Drużyna z Poznania bezlitośnie wykorzystywała pomyłki przy rozegraniu akcji Dwójki i szybko odskoczyła na pięć bramek. Przewaga byłaby jeszcze większa, ale trzykrotnie sytuacje sam na sam wybroniła Urszula Bałdowska. Ale i ona nie zdołała uchronić Dwójki przed stratą kolejnych bramek. W 51 min. przyjezdne prowadziły 28:20. W końcówce łomżanki zerwały się do ataku i odrobiły część strat, ale i tak schodziły z boiska pokonane.

– Zapłaciliśmy frycowe – ocenił spotkanie Janusz Świętoń. – Dziewczyny z Poznania są bardzo doświadczone i kapitalnie współpracowały z kołem i ze skrzydłami, rozbijając naszą obronę. My nie potrafiliśmy wykorzystać gry w przewadze. Cieszę się z tego, że Ada (Adrianna Warda – przyp. red.) przełamuje się i teraz będziemy mieli trzy rozgrywające. Chciałbym też wyróżnić Natalię Klej za grę w obronie.
Za tydzień łomżanki na wyjeździe zmierzą się z drugim zespołem SMS ZPRP Płock.

Dwójka PWSIiP Łomża – K.S.AP-Poznań 26:30 (14:16)
Dwójka: Bałdowska, K. Gryczewska – Amanda Szymborska 5, Aleksandra Szymborska 5, Konert 4, Klej 3, Warda 3, Sobocińska 3, Matysek 2, M. Gryczewska 1, Rejka, Jabłońska, Serowik, Okroy
Poznań: Przebieraj – Maziarz 8, Ślęzak 7, Sowa 5, Szajek 3, Kanicka 3, Siemko 2, Matysek 1, Pakosz, Ławniczak, Werkowska, Chełminiak
Sędziowie: Andrzej Jarzynka, Bartosz Słowiński
Widzów: 200

Wyniki innych spotkań:
UKS Drwęca Novar Lubicz – MMKS Jutrzenka Płock 30:34, SMS ZPRP I Płock – SPR Sambor Tczew 24:34.