I liga piłki ręcznej. Wola walki to za mało na wicelidera

lis
Michalina Gryczewska w meczu z drużyną z Łodzi była najskuteczniejszą zawodniczką Dwójki Łomża Paweł Lisiecki
Trzeciej porażki z rzędu w I lidze doznały piłkarki ręczne Dwójki Łomża.

Wyjazdowe starcie z drużyną ChKS Łódź, która przed tą kolejką zajmowała drugie miejsce, miało wyrównany charakter do 19 minuty. Wtedy był jeszcze remis po 10. Jednak w kolejnych 9 minutach łomżanki nie potrafiły zdobyć bramki, podczas gdy rywalki trzykrotnie zmuszały bramkarki z Łomży do kapitulacji.

– Zaczęło się bardzo obiecująco i dziewczyny grały bardzo fajnie – przyznaje Janusz Świętoń, trener Dwójki. – Ale zaczęły się błędy własne: podwójne odbicia, kroki, zgubione piłki. Podobna sytuacja miała także miejsce na początku drugiej połowy. Do tego były też trzy, czy cztery sytuacje, w których bramkarka z Łodzi broniła nasze rzuty oraz dobitki.
Sytuację pogarszał także fakt, że indywidualnym kryciem gospodynie wyłączyły praktycznie z gry najskuteczniejszą szczypiornistkę Dwójki – Amandę Szymborską, która w spotkaniu zdobyła tylko 3. bramki. Tego wieczoru najczęściej na listę strzelczyń wpisała się Michalina Gryczewska (4. bramki).

Przy takim rozwoju sytuacji zespół z Łodzi systematycznie budował przewagę. Do przerwy Dwója traciła do rywalek 3. bramki. W 38 minucie różnica wynosiła 5. trafień (14:19), a w 48 – 10 (16:26). Tej przewagi łomżanki nie były w stanie zniwelować i ostatecznie przegrały 20:30.
– Mimo porażki jestem zadowolony z postawy zespołu, który pokazał ogromną wolę walki – podkreśla Świętoń. – One cały czas się uczą. Duże postępy robi Martyna Matysek i wkrótce może to być mocny punkt naszego zespołu. Bardzo dobrze prezentuje się także Aneta Konert oraz młode dziewczyny, które coraz lepiej wprowadzają się do gry.

ChKS Łódź – Dwójka Łomża 30:20 (15:12)
Dwójka: Bałdowska, K. Gryczewska – M. Gryczewska 4, Matysek 3, Amanda Szymborska 3, Aleksandra Szymborska 3, Rejka 2, Konert 2, Sobocińska 2, Okroy, Klej, Serowik, Warda, Lutrzykowska.

Inne wyniki 5. kolejki: SMS ZPRP II Płock – MKS PR URBIS Gniezno 26:31, MTS Kwidzyn – SMS ZPRP I Płock 23:26, SPR Sambor Tczew – UKS Drwęca Novar Lubicz 34:27, MMKS Jutrzenka Płock - K.S.AP-POZNAŃ 29:28.