BAS Białystok ma fantastyczną końcówkę sezonu I ligi siatkarzy
BAS Białystok ma fantastyczną końcówkę sezonu I ligi siatkarzy Andrzej Banaś
BAS Białystok zapowiadał rewanż na Olimpii Sulęcin za porażkę 0:3 we własnej hali i słowa dotrzymał. Podlaski beniaminek spisał się bardzo dobrze i wygrał na wyjeździe bez straty seta. To trzecie z rzędu zwycięstwo naszego zespołu, który niezależnie od wyników ostatniej kolejki zajmie w pierwszoligowej stawce dziesiąte miejsce.

Tylko w premierowej partii gospodarze dotrzymywali kroku bardzo dobrze dysponowanym białostoczanom. Olimpia rozpoczęła nawet od prowadzenia 3:0, ale BAS Białystok szybko odrobił straty, a po okresie wyrównanej gry osiągnął przewagę (20:18, 22:19) i triumfował do 23, a seta skutecznym atakiem skończył Adrian Kacperkiewicz, który w całym meczu był najlepiej punktującym siatkarzem gości (15 oczek).

I liga siatkarzy. BAS Białystok zagra jeszcze ze Spałą

Pozostałe odsłony to już całkowita kontrola i dominacja naszej drużyny, a bezradni siatkarze z Sulęcina byli w stanie zgromadzić po ledwie 17 punktów. MVP potyczki został rozgrywający gości Michał Witkoś.

- Rewanż nam się udał, a i siatkówka, jaką pokazaliśmy, była na dobrym poziomie. Co prawda w pierwszym secie było trochę nerwów i błędów z naszej strony, ale gdy wygrywa się 3:0, to nie ma co narzekać. Jestem zadowolony i czekamy na ostatnie w tym sezonie spotkanie - komentuje trener BAS-u Białystok Krzysztof Andrzejewski.

A w zamykającej rozgrywki kolejce Podlasianie podejmą 15 kwietnia zamykający tabelę SMS PZPS Spała.

WYNIKI 29. KOLEJKI

• Olimpia Sulęcin - BAS Białystok 0:3 (23:25, 17:25, 17:25).
  • BAS Białystok: Rawiak, Turski, Witkoś, Kacperkiewicz, Wójcik, Goss, Ostaszewski (libero oraz Micewicz (l).
  • KS BędzinLechia Tomaszów Mazowiecki 3:0, SMS PZPS Spała - Visła Bydgoszcz 0:3, Mickiewicz Kluczbork - Avia Świdnik 3:1, Chrobry Głogów - KPS Siedlce 3:1, Gwardia Wrocław - Norwid Częstochowa 3:1, AZS AGH Kraków - Legia Warszawa 3:0, Astra Nowa Sól - Krispol Września 3:0.

1. MKS Będzin 29 72 79:28
2. Norwid Częstochowa 29 67 76:35
3. Gwardia Wrocław 29 62 72:39
4. Visła Bydgoszcz 29 60 74:46
5. Mickiewicz Kluczbork 29 59 70:41
6. AZS AGH Kraków 29 51 63:53
7. Avia Świdnik 29 50 60:51
8. Lechia Tomaszów Mazowiecki 29 44 57:58