I liga siatkówki. Siatkarze Ślepska na wysokim poziomie

W drugiej kolejce I ligi Ślepsk Suwałki wygrał 3:0 u siebie z AZS Częstochowa

Wygrana suwalskiej drużyny jest trochę niespodzianką. W klubie z Częstochowy po spadku z PlusLigi zapowiadano, że drużyna ma walczyć o powrót do elity. Ale jak pokazał mecz w Suwałkach przed trenerem Krzysztofem Stelmachem i jego podopiecznymi dużo jeszcze pracy. Szczególnie w dwóch pierwszych setach było widać wyraźną dominację gospodarzy. Skuteczne ataki, dobry blok i zagrywka, a do tego błędy gości sprawiały, że siatkarze Ślepska szybko uzyskiwali bezpieczną przewagę i bez większych kłopotów wygrywali.

- Praktycznie w każdym elemencie siatkówki graliśmy na wysokim poziomie - twierdzi prezes i atakujący Ślepska, Wojciech Winnik. - Rywale nie mogli znaleźć u nas słabych punktów, bo takich nie było.

Dopiero w trzecim secie wygrana Ślepska nie była pewna do samej końcówki. Przy stanie 23:22 asem serwisowym popisał się Mateusz Laskowski. Pierwszego meczbola AZS jeszcze obronił, ale atak Kewina Sasaka zakończył spotkanie.

- Tłumaczenie AZS, że zespół jest dopiero budowany i niezgrany uważam nie na miejscu - mówi Winnik. - W naszej drużynie także mieliśmy wiele zmian, a przypomnę, że mamy dwóch nowych rozgrywających. Po prostu AZS był gorszy, ale to nie wyklucza, że w dalszej części sezonu będzie grał coraz lepiej.

Ślepsk Suwałki - AZS Częstochowa 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)
Ślepsk: Lesiuk, Sasak, Rudzewicz, Hunek, Gonciarz, Skrzypkowski, Filipowicz (libero) oraz Szarek, Laskowski, Szczytkov.

Inne wyniki 2. kolejki
SMS PZPS Spała - AZS AGH Kraków 0:3, Krispol Września - MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1, Norwid Częstochowa - TSV Sanok 3:1, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Stal Nysa 3:1, Olimpia Sulęcin - KPS Siedlce 0:3.