I liga. Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 1:1. Była szansa na wygraną

(mark)
Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 1:1
Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 1:1 wigrysuwalki.eu
Suwalskie Wigry od remisu z dziesiątą drużyną ubiegłego sezonu Chojniczanką Chojnice 1:1 rozpoczęły nowe rozgrywki pierwszej ligi.

Chociaż jeden punkt młodej drużyny z faworytem należałoby uznać za dobry wynik to jednak po spotkaniu pozostał niedosyt, o którym wspominał także trener suwalczan Adam Fedoruk. – Zapowiadał się bardzo trudny mecz, ale mimo że kosztował nas dużo zdrowia i zaangażowania, to aż tak trudny dla nas nie był – mówił na konferencji prasowej suwalski szkoleniowiec.

– W pierwszej połowie rywal grał pressingiem i mieliśmy z tym sporo kłopotu, ale poradziliśmy sobie, dochodząc do dogodnych sytuacji. Za drugą połowę jestem bardzo zadowolony. Mieliśmy inicjatywę i byłem nawet pewny, że wygramy ten mecz. Tak się jednak nie stało. Podział punktów jest sprawiedliwy, ale to my byliśmy bliżsi strzelenia zwycięskiego gola. Cieszę się, bo rodzi się zespół stworzony z młodych piłkarzy nastawionych na swój rozwój sportowy. Z tego co dziś pokazali jestem dumy – zakończył trener Wigier Adam Fedoruk.

Dwie bramki, które padły w sobotni wieczór na stadionie przy ul. Zarzecze zostały zdobyte z rzutów karnych. Najpierw jedenastkę wykorzystały Wigry. W 31 minucie, w polu karnym Chojniczanki, sfaulowany został Robert Bartczak. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Joel Huertas, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. Trzy minuty później rzut karny wykonywali piłkarze Chojniczanki. Hubert Wołąkiewicz zmylił bramkarza Wigier i był remis, który, jak się później okazało, utrzymał się do końca spotkania.

W drugiej połowie inicjatywę posiadali gospodarze i w 62 minucie powinni ją udokumentować strzeleniem drugiego gola. Suwalczanie, po przechwycie, wyszli z kontrą „trzech na jednego”. Niestety, zbyt silne podanie do Szymona Łapińskiego „wyrzuciło” go z pola karnego i strzał był niecelny.

– Zdobyliśmy punkt na trudnym terenie. Jedna i druga drużyna liczyła na pressing i wyprowadzanie kontr– stwierdził natomiast asystent trenera Chojniczanki Josef Petrik.

Za tydzień Wigry zagrają na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Joel Huertas 31 z karnego, 1:1 Hubert Wołąkiewicz 36 z karnego
Wigry: Dominik Kąkolewski - Arkadiusz Najemski, Michał Ozga, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz - Grzegorz Aftyka, Łukasz Sosnowski, Szymon Łapiński (89. Oskar Furst), Joel Huertas (74. Kamil Sabiłło), Cezary Sauczek (80. Kevin Levis) - Robert Bartczak.
Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Jan Mudra, Seweryn Michalski, Hubert Wołąkiewicz, Kamil Sylwestrzak - Emil Drozdowicz (77. Wojciech Trochim), Paweł Zawistowski, Bartosz Wolski, Mateusz Kuzimski (68. Aghwan Papikjan), Krystian Wachowiak (82. Michał Sacharuk) - Tomasz Mikołajczak.
Żółte kartki: Ozga, Aftyka (Wigry); Zawistowski, Wachowiak (Chojniczanka).
Sędziował: Damian Kos (Gdańsk).
Widzów: 1420.