I liga. Wigry Suwałki przegrały drugi mecz z rzędu

maZaktualizowano
Piłkarze Wigier Suwałki (na biało) przegrali drugi mecz z rzędu
Piłkarze Wigier Suwałki (na biało) przegrali drugi mecz z rzędu wigrysuwalki.eu
Wigry Suwałki przegrały 2:3 u siebie z Puszczą Niepołomice.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości, którzy przyjechali do Suwałk jako drużyna, która wygrała trzy wcześniejsze mecze wyjazdowe. Efektem tego był gol Michała Czarnego strzelony po dużym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy.

Natomiast po przerwie bardziej zdecydowania zaatakowali suwalczanie i gdy wydawało się, że bramka na remis jest nieunikniona to Puszcza w 53 minucie po uderzeniu Jakuba Bąka podwyższyła prowadzenie. Trzeba przyznać, że w kontrowersyjnych okolicznościach, gdyż akcja bramkowa miała miejsce po tym jak sędzia nie odgwizdał zagrania ręką zawodnika Puszczy w swoim polu karnym. Cztery minuty później było już 0:3, a gola zdobył Jose Embalo. Grę Wigier odmienił wprowadzony w 68 minucie Kamil Sabiłło. Po jego bramkach w 81 i 83 minucie przed drużyną otworzyła się szansa na punkty. Niestety Puszcza utrzymała zwycięstwo.

Przeczytaj także o porażce Wigier z Miedzią Legnica

– Pierwszą połowę zagraliśmy źle – podsumowywał Fedoruk. – Puszcza utrzymywała się przy piłce i ta pierwsza część przebiegała pod jej dyktando. Kluczem do wygranej gości była pomoc sędziego. Gdy Puszcza prowadziła 1:0 nie podyktował nam stuprocentowego rzutu karnego po zagraniu ręką przez zawodnika Puszczy w polu karnym. Nie podyktował jedenastki, a Puszcza wyszła z kontrą i strzeliła drugą bramkę. To jest przykre i trudno to zrozumieć, że niektórym zespołom sędzia pomaga, a nam utrudnia. To był decydujący moment meczu. W drugiej połowie zmieniliśmy trochę ustawienie, zagraliśmy ofensywnie, pokazaliśmy wszystkie swoje atuty. Myślę, że zasłużyliśmy co najmniej na remis.

Wigry Suwałki – Puszcza Niepołomice 2:3 (0:1)
Bramki:
0:1 – Michał Czarny (17), 0:2 – Jakub Bąk (53), 0:3 – José Embaló (58), 1:3 – Kamil Sabiłło (81), 2:3 – Kamil Sabiłło (83).
Wigry: Dominik Kąkolewski – Konrad Matuszewski, Abdoulaye Diallo, Dawid Sołdecki, Adrian Piekarski (68. Kamil Sabiłło), Joel Huertas – Grzegorz Aftyka, Łukasz Sosnowski, Robert Bartczak – Szymon Łapiński (46. Michał Żebrakowski), Cezary Sauczek (81.Oskar Furst).
Puszcza: Mateusz Górski – Konrad Stępień, Piotr Stawarczyk, Michał Czarny, Michał Mikołajczyk – Maksymilian Sitek, Jakub Serafin, Marcin Stefanik, Hubert Tomalski (73. Bartosz Widejko, 85. Longinus Uwakwe), Jakub Bąk (65. Wiktor Żytek) – José Embaló.
Żółte kartki: Aftyka, Sauczek, Sabiłło, Furst (Wigry), Mikołajczyk, Żytek (Puszcza).