I z Winiarami można powalczyć

Mariusz Klimaszewski mklimaszewski@wspolczesna.pl
Atak reprezentantki Polski Eleonory Dziękiewicz z Winiar Kalisz próbuje zatrzymać blokiem Alena Hendzel B. Maliszewska
Białystok. Siatkarki Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok w dwóch setach napędziły stracha aktualnemu mistrzowi Polski z Kalisza. Góra były jednak rywalki, które wygrały 3:0.

Skończyło się jednak tylko na strachu, gdyż w samych końcówkach kaliszanki spod znaku Winiar, mające w swym składzie takie indywidualności, jak Eleonora Dziękiewicz czy Magdalena Godos, zawsze wychodziły obronną ręką, wygrywając cały mecz 3:0 w setach.

- W tych końcówkach trochę się rozluźniałyśmy, będąc myślami już chyba w szatni - powiedziała po spotkaniu Godos, która została wybrana najlepszą siatkarką sobotniego meczu.

A co decydowało o zwycięstwach rywalek w drugim secie 27:25 i w trzecim 25:23? - Indywidualności w drużynie Winiar, która jest zdecydowanie lepiej poukładanym od nas zespołem - stwierdził szkoleniowiec Pronaru Zeto Astwa AZS Dariusz Luks.
Po pierwszym słabym secie w wykonaniu naszych siatkarek, druga i trzecia partia dostarczyła kibicom sporych emocji. Oto bowiem w drugim secie białostoczanki przegrywały już 21:24, by zdobyć trzy punkty z rzędu. Skutecznie zaatakowały Alena Hendzel i Ilona Gierak, a trzeci punkt przyznali sędziowie za błąd ustawienia siatkarek z Kalisza, czym mocno zdenerwowali trenera gości Igora Prielożnego. Było jeszcze 25:25, ale ostatnie dwa punkty należały do Winiar.

Finisz trzeciego seta był bardzo podobny. Akademiczki przegrywały 19:24. Obroniły cztery piłki meczowe i miały nawet szansę na remis. Niestety, atak Justyny Sachmacińskiej skończył się na skutecznym bloku rywalek.

Wcześniej sędziowie znowu zdenerwowali szkoleniowca, tym razem Pronaru, gdyż przy wyniku 17:18 po ataku białostoczanek zaliczyli piłkę autową, wyraźnie reagując na okrzyki szkoleniowca Winiar.

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Winiary Bakalland Kalisz 0:3 (14:25, 25:27, 23:25)

I set: 3-5, 6-10, 10-15, 12-20, 14-25
II set: 3-5, 8-10, 12-15, 17-20, 24-25, 25-27
III set: 5-4, 7-10, 14-15, 17-20, 23-25

Pronar Zeto: Sachmacińska, Szeszko, Kalinowska, Hendzel, Palczewska, Hardzejeva, Saad (libero) oraz Gierak, Wierkin, Wrzesińska. Trener: Dariusz Luks.
Winiary: Dziękiewicz, Woźniakowska, Spalova, Godos, Żebrowska, Horka, Sawicka (libero) oraz Owczynnikowa, Oliveira, Wojcieska. Trener: Igor Prilożny.

Sędziowali: Bogdan Nowak (Bielsko-Biała), Andrzej Kowalski (Szczecin).