II liga koszykarzy: "Pękła setka". Tur rozbił "Stalówkę"

(jankes)
Wojciech Wojtkielewicz
Ze świetnej strony pokazali się w sobotę koszykarze bielskiego Tura na tle młodzieży ze Stalowej Woli. Gospodarzom wychodziło wszystko i wysoko wygrali 110:62 w II lidze mężczyzn.

Trener Tura Basket Kamil Zakrzewski wypuścił na parkiet "piątkę" z aż trzema wychowankami: Mateuszem Bębeńcem, Łukaszem Kuczyńskim i Aaronem Weresem.

- W naszym składzie zabrakło kontuzjowanego Pawła Lewandowskiego, ale bardzo dobrze zastąpił go Bębeniec — przyznawał po meczu trener Zarzewski.

Wyjściowy skład Tura uzupełniały dwa tegoroczne transfery: Rafał Król i Bartłomiej Wróblewski. To połączenie okazało się trafione, bo gospodarze od początku zdominowali rywali.

Zaczęło się od trzech osobistych Króla, potem za trzy punkty rzucili Wróblewski i Król, a gdy Kuczyński popisał się wsadem, to na tablicy wyników widniało 13:3. Goście próbowali odgryzać się trafieniami z dystansu (celnie rzucili: Kacper Bejnar, Damian Tabor i Karol Kindlik), ale i tak przewaga Tura rosła.

Koncertowo Tur rozegrał drugą kwartę wygraną 24:9. Rafał Stefanik trafił hakiem, nadzwyczaj skuteczni byli Marcin Marczuk i Patryk Milewski, a "trójkę" rzucił Aaron Weres. Świetnie grającego Bębeńca udanie na jedynce zmienił Wróblewski, a wynik do przerwy (59:28) ustalił młody Jakub Nieściór, który po własnym przechwycie popędził przez całe boisko i zakończył akcję wsadem.

Po zmianie stron Tur mógł już zagrać na luzie i czasami pod publiczkę. Już na jej początku kibice obejrzeli efektowny alley oop w wykonaniu Wróblewskiego i Króla (62:33). Kwestią czasu było przełamanie bariery stu punktów. Udało się to rozgrywającemu bardzo dobry mecz Milewskiemu, który na dwie minuty przed końcem gry trafił po podaniu Bębeńca na 101:57. Chwilę później Weres popisał się asystą przez całe boisko do Nieścióra, a potem no-look passem do Milewskiego. Marczuk trafił za trzy punkty, a wynik ustalił dwoma celnymi osobistymi 18-letni Nieściór.

Tur Basket Bielsk Podlaski — Stal Stalowa Wola 110:62 (35:19, 24:9, 21:15, 30:19)

Tur: Mateusz Bębeniec 5 (11 as., 5 zb.), Wróblewski 14 (2/3x3, 6 as.), Weres 3 (1/4x3, 5 zb.), Kuczyński 16 (1/1x3, 3 prz.), Król 13 (1/1x3, 8 as.) oraz: Marczuk 14 (2/2x3), Nieściór 9, Milewski 19, Stefanik 13 (1/3x3, 5 zb.), Pisarczyk 4.
Stal: Kindlik 9 (2/3x3, 3 as., 6 st.), Buczek 0, Tabor 14 (1/6x3, 4 as., 4 st.), Łabuda 12 (2/7x3, 6 zb.), Bejnar 10 (2/4x3, 6 zb.) oraz: Nowik 6, Pietras 2, Siembida 0, Nowak 5, Jadaś 4.