II liga koszykarzy. Tur Basket Bielsk Podlaski na plus, Żubry Białystok z dużym minusem

(mark)
Koszykarze Żubrów Białystok w stolicy zaliczyli dużą wpadkę
Koszykarze Żubrów Białystok w stolicy zaliczyli dużą wpadkę Wojciech Wojtkielewicz
W innych nastrojach kończyli swoje mecze podlascy drugoligowi koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski i Żubrów Białystok. Pierwsi pewnie wygrali, a drudzy zaliczyli wysoką porażkę.

Tur Basket od początku spotkania w Ostrowii Mazowieckiej był stroną przeważającą w meczu z tamtejszym Sokołem wygrywając 84:58.

Już po dwóch kwartach bielszczanie mieli przewagę 21 punktów prowadząc 47:26. Po rozluźnieniu swoich szyków w trzeciej kwarcie rozbili rywali w czwartej, którą wygrali 20:8.

Żubry natomiast zawiodły. Po pierwszej wyrównanej połowie zupełnie stanęły. Na parkiecie z ich strony panował chaos, który wykorzystali gospodarze Dziki Warszawa. 72:30 - to wynik dwóch ostatnich kwart dla drużyny ze stolicy, która ostatecznie wygrała 108:68.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Tur Basket Bielsk Podlaski 58:84 (10:19, 16:28, 24:17, 8:20).
Tur: Wróblewski 13, Weres 17, Stefanik 6, Kuczyński 27, Król 6 oraz: Marczuk 9, Nieściór 2, Milewski 2, Pisarczyk 2.

Dziki Warszawa - Żubry Białystok 108:68 (19:15, 17:23, 36:10, 36:20)
Żubry: Rapucha 2, Andruk 3, Wydra 12, Misiewicz 6, Zabielski 18 oraz Sulima-Dolina, Nieroda, Kamiński 2, Bombrych 5, Wielechowski 12, Parszewski 8, Bębeniec.
Pozostałe wyniki: AZS UJK Kielce - AZS UMCS Start II Lublin 71:88, Ochota Warszawa - AZS UW Warszawa 76:91, Hydro Truck Sky Tattoo II Radom - Stal Stalowa Wola 101:54.