Żubry Chorten Białystok mają w tym sezonie na koncie już 19 zwycięstw
Żubry Chorten Białystok mają w tym sezonie na koncie już 19 zwycięstw Wojciech Wojtkielewicz
Przekonujące zwycięstwa w II lidze koszykarzy odniosły podlaskie drużyny. Żubry Chorten Białystok u siebie rozbiły Ochotę Warszawa 89:49, a Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał na wyjeździe Legion Legionowo 89:78.

Spotkanie Tura Basket w Legionowie miało niespokojny przebieg. Przez dwie kwarty nasza drużyna stopniowo budowała przewagę i prowadziła 43:34. Na początku trzeciej odsłony wszystko się posypało, w ciągu sześciu minut bielszczanie stracili aż 21 oczek, rzucając tylko dziewięć i zrobiło się 55:52 dla Legionu.

- Sam nie wiem, co się stało. Gospodarze rzucili kilka punktów, poczuli moc, a nam z kolei nic nie chciał wpadać i straciliśmy całą przewagę - mówi zawodnik Tura Łukasz Kuczyński, zdobywca 18 punktów. - Na szczęście w ostatniej kwarcie pozbieraliśmy się, uporządkowaliśmy naszą grę i wszystko skończyło się dobrze - dodaje.

Kluczowe wydarzenia miały miejsce miedzy 33. a 36. minutą. Przy prowadzeniu Legion 68:64 nasi koszykarze zdobyli dziesięć oczek, nie tracą żadnego. Tur odzyskał właściwy rytm i zwyciężył zasłużenie, mając najskuteczniejszego strzelca w Wojciechu Jakubiaku (25 punktów).

Żubry - Ochota Warszawa 89:49. Wybili rywalom z głów ochotę do nawiązania walki

Większych emocji nie było w starciu Żubrów z Ochotą Warszawa, której białostoczanie szybko wybili z głowy ochotę do nawiązania wyrównanej walki. Już w 2. minucie Mariusz Rapucha wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 5:2 i od tego momentu ich przewaga tylko rosła.

Goście ze stolicy mieli ogromne problemy ze sforsowaniem obrony rywali. W najlepszej kwarcie zdobyli tylko 16 punktów, a w ostatniej - zaledwie sześć. Trener naszego zespołu Krzysztof Kalinowski pozwolił zagrać wszystkim zawodnikom i każdy z nich zapunktował. Najwięcej - 19 oczek rzucił Andrzej Misiewicz, dokładając do tego 10 zbiórek.

WYNIKI 26. KOLEJKI

• Legion Legionowo - Tur Basket Bielsk Podlaski 78:89 (13:19, 21:24, 29:21, 15:25). Punkty dla Tura: Jakubiak - 25, Kuczyński - 18, Karasewicz - 13, Weres - 11, Wróblewski - 10, Urbański - 7, Krakowiak - 3, Marczuk - 2, Bobka - 0, Grigoruk - 0, Perzyna - 0.
  • Żubry Chorten Białystok - Ochota Warszawa 89:49 (25:13, 22:16, 19:14, 23:6). Punkty dla Żubrów: Misiewicz - 19, Milewski - 15, Trypus - 11, Rapucha 10, Bombrych - 9, Kosobudzki - 9, Zabielski - 6, Rudzik - 5, Kamińsk - 4, Strażewicz - 1.
  • Probasket Mińsk Mazowiecki - Energa Basket Warszawa 78:121, Trójka Żyrardów - Sokół Ostrów Mazowiecka 95:69, Znicz Basket Pruszków - Isetia Warszawa 93:68, Profbud Legia Warszawa - AZS UJK Kielce 66:58, Lublinianka Lublin - Kolejarz Basket Radom 75:78.
  • Pauza: Roś Pisz.