II liga koszykówki. Każde zwycięstwo dodaje pewności siebie. Wygrane Tura i Żubrów

Wojciech Wojtkielewicz
Koszykarze Żubrów Chorten Białystok pokonali na wyjeździe Trójkę Żyrardów 82:80, a Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał w Ostrowi Mazowieckiej z Sokołem 98:70 i jest liderem II ligi.

Białostockie Żubry wygrały dzięki doskonałej pierwszej kwarcie spotkania, w której uzyskały 16 punktów przewagi. W kolejnych trzech kwartach gospodarze odrabiali straty, po drugiej tracili do podopiecznych trenera Krzysztofa Kalinowskiego 14 punktów, po trzech kwartach 8 punktów. Jednak nie zdołali dogonić białostoczan na finiszu i przegrali z Żubrami 80:82. Białostoczanie słabiej zagrali od gospodarzy na atakującej tablicy. W ataku mieli bowiem 7 zbiórek, gdy Trójka na "desce" Żubrów 15.

Tur Basket Bielsk Podlaski wybrał się do Ostrowi Mazowieckiej na mecz z Sokołem. Zespoły dobrze się znały ze spotkań przedsezonowych, w których po wyrównanej grze raz wygrywał Tur a raz Sokół. Ligowy mecz jednak był jednostronnym widowiskiem, w którym ton rywalizacji na parkiecie nadawali podopieczni trenera Piotra Bakuna. Bielszczanie wygrali wszystkie cztery kwarty osiągając 65 procent skuteczności w rzutach za 2 punkty i 41 procent w rzutach za trzy punkty.
Za tydzień przed Turem Basket trudny mecz z Polonią Warszawa. Mecz odbędzie się w Bielsku Podlaskim.

UKS Trójka Żyrardów - Żubry Chorten Białystok 80:82 (15:31, 24:22, 23:17, 18:12)
Żubry Chorten: Mariusz Rapucha 2, Patryk Andruk 19, Maciej Bębeniec 8, Andrzej Misiewicz 20, Arkadiusz Zabielski 15, Adam Sulima-Dolina 2, Filip Nieroda 2, Patryk Zdanowicz, Michał Bombrych 14.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Tur Basket Bielsk Podlaski 70:98 (13:23, 25:26, 19:33, 13:16)
Tur Basket: Bartłomiej Wróblewski 11, Aaron Weres 18, Michał Szwedo 13, Przemysław Tradecki 3, Jarosław Giżyński 22, Przemysław Zygmunciak 9, Filip Parfieniuk, Jakub Grigoruk 9, Łukasz Kuczyński 7, , Patryk Milewski 4, Marcin Marczuk 2.