II liga koszykówki. Tur Basket bliżej awansu po wyjazdowym zwycięstwie z Rycerzami Rydzyna

Tur Basket już w sobotę rozegra drugi mecz z Rycerzami Rydzyna
Tur Basket już w sobotę rozegra drugi mecz z Rycerzami Rydzyna Piotr Lozowik
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski wykonali duży krok w stronę awansu do 1/4 finału II ligi. Na wyjeździe pokonali Rycerzy Rydzyna 98:90. Drugi mecz już w sobotę w Bielsku Podlaskim.

Ponad 600 kilometrów - tyle dzieli Bielsk Podlaski od wielkopolskiego Rydzyna i taką podróż musieli odbyć na mecz koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski. Aby powrót z daleka do domu nie był w minorowych nastrojach musieli wygrać i tak też uczynili. Mecz był bardzo zacięty i rozstrzygnął się w ostatnich dziesięciu minutach.

Na początku pierwszej kwarty gospodarze uzyskali nieznaczną przewagę. W 3 minucie prowadzili 10:7, ale po niespełna dwóch minutach i trójce Bartłomieja Wróblewskiego bielszczanie prowadzili 14:10. Prowadzenie w pierwszych 10 minutach przechodziło z rąk do rąk, ale na finiszu po punktach Aarona Weresa i Michała Szwedo Tur wygrał 29:26.

W drugiej kwarcie lepszymi byli Ryczerze, chociaż jeszcze w 15 minucie, po rzutach osobistych Przemysława Zygmunciaka, podopieczni trenera Piotra Bakuna wygrywali 38:33. Na przerwę z prowadzeniem schodzili już gospodarze 50:46.

Trzecia kwarta nie wyjaśniła sytuacji, trwała równa gra, kosz za kosz. Wszystko zadecydowało się w ostatnich 10 minutach. Rycerze w 34 minucie wygrywali już 81:73, gdy punkty zdobył Michał Samolak. I wtedy rozpoczęła się zwycięska pogoń za rywalem bielszczan. Punkty zdobywali Przemysław Tradecki, Jakub Lewandowski. Gdy trójką popisał się Jarosław Giżyński na dwie minuty przed końcem meczu był remis 87:87. Po serii 5 punktów Łukasza Kuczyńskiego Tur Basket 27 sekund przed ostatnią syreną miał już osiem punktów przewagi - 96:88. Taka różnica punktów była już nie do odrobienia przez ambitnych Rycerzy Rydzyna.
Ostatecznie Tur Basket wygrał 98:90.

Drugie spotkanie play-off rozegrane zostanie w sobotę, 9 kwietnia o godz. 19 w sali przy ul. Poniatowskiego w Bielsku Podlaskim.

Rycerze Rydzyna - Tur Basket Bielsk Podlaski 90:98 (26:29, 24:17, 22:21, 18:31)
Rycerze: Kamil Chanas 22, Sanferd Sanny 19, Mateusz Kasiński 17, Szymon Milczyński 17, Michał Samolak 6, Adam Nawrocki 6, Gerard Świerczyk 3, Jan Sobiech.
Tur Basket: Jarosław Giżyński 20, Łukasz Kuczyński 20, Przemysław Tradecki 15, Mateusz Bębeniec 14, Bartłomiej Wróblewski 8, Jakub Lewandowski 6, Aaron Weres 5, Marcin Marczuk 4, Przemysław Zygmunciak 4, Michał Szwedo 2.
Stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Tura.