II liga koszykówki. Tur wygrał bez kłopotów, Żubry nie dały rady Enerdze

Wojciech Wojtkielewicz
W Bielsku Podlaskim radość po zwycięstwie Tura Basket na wyjeździe z Profbudem Legią Warszawa 86:64, a w Białymstoku smutek po porażce Żubrów Chorten z Energą Basket Warszawa 69:91

W Warszawie tylko w pierwszej kwarcie lepsi byli gospodarze wygrywając 26:24. Druga to już koncert gry Tura Basket, po którym uwidoczniła się przewaga podopiecznych trenera Piotra Bakuna. Na półmetku Tur wygrywał już 44:32. Trzecia kwarta była wyrównana, ale z jednopunktowym zwycięstwem Tura. W czwartej ponowna dominacja zespołu z Bi8elska Podlaskiego i zwycięstwo 86:64.

W Białymstoku Żubry Chorten zagrały z niepokonaną drużyną Energa Basket Warszawa. Jeszcze do przerwy białostoczanie dotrzymywali kroku gościom. W trzeciej kwarcie drużyna ze stolicy wygrała 26:18 osiągając już znacząca przewagę 66:49. W ostatniej części Energa wygrała 25:20 i cały mecz 91:69.

Profbud Legia Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 64:86 (26:24, 6:20, 15:16, 17:26)
Tur Basket: Łukasz Kuczyński 19, Paweł Karasiewicz 14, Aaron Weres 12, Szymon Urbański 11, Mikołaj Krakowiak 10, Bartłomiej Wróblewski 8, Marcin Marczuk 8, Piotr Bobka 2, Jakub Grigoruk 2, Filip Parfieniuk.

Żubry Chorten Białystok - Energa Basket Warszawa 69:91 (12:19, 19:21, 18:26, 20:25)
Żubry Chorten: Mariusz Rapucha 5, Michał Bombrych 9, Szymon Jaworski 16, Andrzej Misiewicz 14, Arkadiusz Zabielski 12, Paweł Trypus, Mateusz Niewiński 6, Paweł Kosobudzki 2, Patryk Milewski 3, Jakub Więcko, Daniel Kamiński 2.

AZS UJK Kielce - Sokół Grupa Avista Ostrów Maz. 78:61
Isetia WMSS - Lublinianka Basketball Lublin 76:61
KS Legion Legionowo - UKS Trójka Żyrardów 75:77
TSK Roś Pisz - Znicz Basket Pruszków 74:68
MKS Ochota Warszawa - Superis UKS Probasket Mińsk Maz. 84:71

1. Znicz Basket Pruszków 6 11 537-434
2. Energa Basket 5 10 450-341