II liga koszykówki. Tur wziął rewanż na Żubrach. Rogate derby dla bielszczan

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski są wiceliderami II ligi
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski są wiceliderami II ligi Piotr Lozowik
Pierwsze rogate derby były bez historii. Żubry Chorten Białystok gładko pokonały Tura Basket Bielsk Podlaski 71:52. Środowy rewanż w II lidze też był bez historii, ale w drugą stronę. Teraz to Tur zdominował rywali z Białegostoku wygrywając 101:75.

Pierwsze minuty, zgodnie już z tradycją derbowych meczów Żubrów i Tura, były bardzo nerwowe. Koszykarze obu drużyn nie trafiali z najprostszych sytuacji. Przewagę zrobił dopiero Przemysław Zygmunciak z zespołu gospodarzy. Jego "trójki" z lewej, z prawej strony dziurawiły kosz Żubrów. Białostoczanie zaś nie potrafili odpowiedzieć, nie trafiając w dogodnych sytuacjach. Stąd też szybko gospodarze uzyskali wyraźną przewagę punktową. W końcówce, po błędach Żubrów, dwukrotnie zapunktował jeszcze Łukasz Kuczyński i Tur po pierwszej kwarcie wygrywał 28:14.

W drugiej kwarcie obrona z obu stron była w formule "light", za to mogliśmy obserwować strzeleckie popisy. I w tej części spotkania lepszymi byli gospodarze, którzy powiększyli swoją przewagę do 20 punktów - 54:34.

Po trzeciej kwarcie ich przewaga wynosiła już 26"oczek" 76:50. Defensywa Żubrów była tylko z nazwy, a koszykarze Tura urządzili sobie popisy w rzutach za trzy punkty. W całym meczu oddali 38 takich rzutów trafiając 16 razy (42 procent). Dla porównania Żubry oddały 19 rzutów za trzy punkty trafiając siedmiokrotnie (36,8 procent).

Ostatnia część meczu zakończyła się remisem 25:25, ale cały mecz to wyraźne zwycięstwo Tura Basket Bielsk Podlaski 101:75, który rządzi teraz na Podlasiu, przynajmniej do następnych Rogatych Derbów.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Żubry Chorten Białystok 101:75 (28:14, 26:20, 22:16, 25:25)
Tur Basket: Bartłomiej Wróblewski 11, Michał Szwedo 10, Przemysław Zygmunciak 27, Przemysław Tradecki, Jarosław Giżyński 21 oraz Łukasz Kuczyński 19, Mateusz Bębeniec 11, Jakub Lewandowski 8, Patryk Milewski 4, Jakub Grigoruk 1.
Żubry: Mariusz Rapucha 14, Michał Bombrych 9, Maciej Bębeniec 2, Andrzej Misiewicz 12, Arkadiusz Zabielski 12 oraz Adam Sulima-Dolina 4, Marcin Monach 4, Bartłomiej Bielski, Paweł Kosobudzki 7, Patryk Andruk 2, Paweł Trypus 9.