II liga koszykówki. Turowi Bielsk Podlaski zabrakło sił w starciu z faworytem do awansu

Przed koszykarzami Tura Bielsk Podlaski trudne zadanie wygrania u siebie z ŁKS Coolpack Łódź Urszula Łobaczewska
W pierwszym spotkaniu II rundy play-off koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski przegrali na wyjeździe z ŁKS Coolpack Łódź 75:93. Drugie spotkanie już w środę, 19 kwietnia w Bielsku Podlaski. Zespoły w tej rundzie play-off rywalizują do dwóch zwycięstw.

W ostatnią środę koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski stracili dużo sił w spotkaniu I rundy play-off z Rosiem Pisz, gdy musieli odrabiać stratę 23 punktów w ostatniej kwarcie. Trzy dni później stanęli już do walki w II rundzie z jednym z faworytów do awansu do I ligi ŁKS Coolpack Łódź, który w swojej grupie II ligi zajął pierwsze miejsce, przegrywając w sezonie tylko jeden mecz.

W I rundzie play-off koszykarze ŁKS pokonali dwukrotnie zespół MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań 88:84 i 98:69. Z Turem Basket Bielsk Podlaski łodzianie uzyskali przewagę dopiero po przerwie. Pierwsza kwartę podopieczni trenera Piotra Bakuna wygrali 22:21, w drugiej już przegrali 16:22.

W 25 minucie, po trafieniu Piotra Bobki, było jeszcze tylko 56:54 dla ŁKS-u. Jednak po trzech kwartach łodzianie wygrywali już 71:61. W ostatnich 10 minutach w zespole z Bielska Podlaskiego szwankowała skuteczność. Chcąc odrobić starty koszykarze Tura próbowali rzutów za trzy punkty. Niestety, rzadko dochodziły do celu. W całym spotkaniu bielszczanie na 33 rzuty za 3 punkty trafili tylko 7 razy.

Drugi mecz i szansa na rewanż już w środę. Tur o godz. 19 we własnej hali podejmie ŁKS Coolpack. Chcąc przedłużyć szasnę na awans podopieczni trenera Piotra Bakuna muszą wygrać.

ŁKS Coolpack Łódź - Tur Basket Bielsk Podlaski 93:75 (21:22, 22:16, 28:23, 22:14)
ŁKS Coolpack: Kulon 20, Dominiak 18, Wróbel 22, Giżyński 11, Karwowski 4, Stępień, Starzyński 2, Maj, Paduch 5, Gwardecki 9, Kołodziejczy7k 2, Kuźniar.
Tur Basket: Wróblewski 10, Weres 15, Marczuk 7, Kuczyński 17, Karasewicz 15, Bobka 6, Parfieniuk, Grigoruk, Urbański 1, Krakowiak 4.