II liga koszykówki. Wygrane Tura Basket Bielsk Podlaski i Żubrów Białystok

Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Żubry Białystok - Isetia Erzurum Warszawa
Mecz Żubry Białystok - Isetia Erzurum Warszawa Wojciech Wojtkielewicz
Wygrane zaliczyły drużyny podlaskie drużyny w II lidze koszykówki Tur Basket Bielsk Podlaski i Żubry Białystok.

Bielszczanie mają za sobą trudny wyjazdowy mecz z ŁKS AZS SG Łódź. To gospodarze przez większą część spotkania mieli przewagę punktową. Na siedem minut przed końcem czwartej kwarty ŁKS wygrywał 67:61. Odrabianie strat zapoczątkował rzutem za trzy punkty Łukasz Kuczyński. Zaraz potem ten sam zawodnik dołożył dwa oczka po rzutach osobistych, a na prowadzenie 69:67 Tura Basket wyprowadził "trójką" Przemysław Tradecki. Potem poszło już szybko: znowu za trzy punkty Tradecki, za dwa Mateusz Bębeniec i Marcin Marczuk oraz za trzy Rafał Król. Efekt 79:71 dla gości na dwie i pół minuty przed końcem meczu. Ostatecznie Tur Basket wygrał 83:74 i pozostaje wciąż niepokonany w tym sezonie ligowym.

Z kolei Żubry grały u siebie z Isetią Erzurum Warszawa. Można było się obawiać spotkania gdyż w kadrze białostoczan brakowało kontuzjowanego Mariusza Rapuchy, a ponadto białostoczanie ostatnio nie mieli dobrej passy (porażki z AZS UW Warszawa i ŁKS AZS SG Łódź).

Warszawianie, którzy jeszcze nie wygrali w tym sezonie, dotrzymywali kroku Żubrom w pierwszej połowie po której był remis 46:46. W trzeciej kwarcie gospodarze wzmocnili obronę i przyspieszyli grę. Tę część meczu podopieczni Krzysztofa Zalewskiego wygrali 32:19 i w czwartej kwarcie już kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a więcej mogli pograć zazwyczaj rezerwowi zawodnicy.

Żubry Białystok - Isetia Erzurum Warszawa 110:100 (22:22, 24:24, 32:19, 32:35)