Wigry Suwałki wciąż nie wygrały w tym sezonie na wyjeździe
Wigry Suwałki wciąż nie wygrały w tym sezonie na wyjeździe Joanna Urbaniec
Grzegorzowi Mokremu nie udał się debiut w roli szkoleniowa Wigier. Na inaugurację rundy rewanżowej II ligi suwalczanie przegrali na wyjeździe z Chojniczanką 0:1. Gola w początkowych fragmentach spotkania strzelił Łukasz Wolsztyński.

Latem Biało-Niebiescy zostali przez zespół z Chojnic rozbici na własnym boisku 4:0 i nie byli faworytem rewanżu, szczególnie, że w tym sezonie jeszcze w delegacjach nie zwyciężyli. Początek potwierdził to, bo gospodarze rzucili się do ataku i na tle niemrawo grających suwalczan wyglądali dużo lepiej.

Na efekty przewagi Chojniczanki nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie do odbitej przez obrońców piłki dopadł Wolsztyński i fenomenalnym strzałem zaskoczył bezradnego Hieronima Zocha. Gol z gatunku "stadiony świata" i zasłużone prowadzenie miejscowych. Wkrótce mogło być jeszcze gorzej, ale Kamil Mazek trafił tylko w boczną siatkę.

- Pierwszą połowę przespaliśmy. Zagraliśmy bardzo słabo, byliśmy bardzo pasywni - przyznał po meczu trener Mokry.

Promykiem nadziei na lepsza grę naszego zespołu w kolejnych spotkaniach, jest jego postawa w drugiej odsłonie. Wigry zaatakowały i w kilka minut zrobiły pod bramką rywali dużo więcej niż przed przerwą. Znakomitą okazję miał Denis Gojko, po którego strzale futbolówka wylądowała na słupku.

Okazje mieli też dwukrotnie Kamil Michalski oraz Michał Ozga, kilku akcjom zabrakło wykończenia i bramka wyrównująca nie padła. Goście odsłaniali się i omal nie zapłacili za to, ale i rywalom zabrakło szczęścia, bo piłka uderzyła w słupek. Wynik już się nie zmienił i Biało-Niebieskim nadal nie udało się przełamać wyjazdowej klątwy.

- Druga połowa to znaczna poprawa w naszej grze. Więcej odwagi, więcej czasu przebywaliśmy na połowie rywala. Zmniejszyliśmy odległości między sobą - skomentował trener Mokry. - Niestety, to za mało, żeby wywieźć punkt z trudnego terenu - zakończył suwalski szkoleniowiec.

WYNIKI 18. KOLEJKI
Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 - Wolsztyński (14).
Wigry: Zoch - Michalski, Ozga (90. Pierzchała), Lewandowski, Bogusławski, Prętnik, Rybicki, Łabojko, Babiarz (73. Bartczak), Gojko (78. Adamek), Żebrakowski (73. Iwao).

Olimpia Elbląg - KKS 1925 Kalisz 0:1, Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Sokół Ostróda 1:3, Lech II Poznań - Radunia Stężyca 1:0, GKS Bełchatów - Wisła Puławy 1:1, Motor Lublin - Znicz Pruszków 1:1, Hutnik Kraków - Śląsk II Wrocław 0:1,.
Mecze: Pogoń Siedlce - Ruch Chorzów oraz Garbarnia Kraków - Stal Rzeszów zostały przełożone.

1. Stal Rzeszów 17 42 36-11
2. Ruch Chorzów 17 34 27-17
3. Chojniczanka Chojnice 18 32 37-18
4. Radunia Stężyca 18 29 33-26
6. Lech II Poznań 18 29 18-16
6. Motor Lublin 18 26 30-19
7. Wisła Puławy 18 26 33-28
8. Śląsk II Wrocław 18 26 30-29