II liga piłkarska. Deszczowa porażka Wigier z GKS Katowice

Joanna Urbaniec / Polaka Press
Dobre spotkanie rozegrały w II lidze piłkarskiej drużyny Wigier Suwałki i GKS Katowice, a dodajmy że prowadzone było w dużym deszczu. Gospodarze, chociaż objęli prowadzenie, to jednak zeszli z murawy jako pokonani. GieKSa wygrała 2:1.

Do 20 minuty gospodarze mieli przewagę i udokumentowały ją strzeleniem gola. W 19 minucie piłkę w polu karnym gości otrzymał Paweł Gierach, który ładnym strzałem w okienko pokonał bramkarza Katowic. Wcześniej Bartosza Mrozka próbowali pokonać Grzegorz Attyka i Patryk Czułowski.

Niestety, pięć minut później gapiostwo defensorów Wigier wykorzystał Krystian Sanocki i był remis.

Drugą połowę mocno rozpoczęli gospodarze. Strzelał Denis Gojko, a uderzenie Gieracha zablokowali obrońcy GKS-u.
W 63 minucie miała miejsce akcja, która przesądziła o wyniku spotkania. Josep Soljić sfaulował w polu karnym Sanockiego, a jedenastkę na gola zamienił Marcin Urynowicz.

Wigry Suwałki - GKS Katowice 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Paweł Gierach 19, 1:1 Krystian Sanocki 24, 1:2 Marcin Urynowicz 64 z karnego.
Wigry: Hieronim Zoch - Grzegorz Aftyka, Josip Šoljić, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka (90. Oskar Furst) - Denis Gojko, Łukasz Bogusławski, Patryk Czułowski, Paweł Gierach - Cezary Sauczek.
GKS Katowice: Bartosz Mrozek - Zbigniew Wojciechowski, Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Grzegorz Rogala - Krystian Sanocki (82. Szymon Kiebzak), Michał Gałecki, Marcin Urynowicz (80. Bartosz Jaroszek), Adrian Błąd, Arkadiusz Woźniak - Filip Kozłowski (90. Piotr Kurbiel).
Żółte kartki: Karankiewicz, Šoljić (Wigry).
Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).

Wyniki 14. kolejki:
Błękitni Stargard - Znicz Pruszków 2:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Krystian Tabara 19, 0:2 Krystian Tabara 33, 0:3 Maciej Wichtowski 77, 1:3 Jakub Ostrowski 85, 2:3 Mateusz Bochnak 86.
Skra Częstochowa - Olimpia Grudziądz 4:0 (0:0). Bramki: 1:0 Kamil Wojtyra 64, 2:0 Kamil Wojtyra 72 z karnego, 3:0 Kamil Wojtyra 78 z karnego, 4:0 Daniel Pietraszkiewicz 79.
Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce 0:0
Śląsk II Wrocław - Górnik Polkowice 0:0
KKS 1925 Kalisz - Lech II Poznań 2:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Fabian Hiszpański 10, 2:0 Andrzej Kaszuba 14.
Bytovia Bytów - Sokół Ostróda 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 Piotr Giel 86.
Chojniczanka Chojnice - Stal Rzeszów 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 Wojciech Reiman 31 z karnego, 1:1 Szymon Skrzypczak 43 z karnego, 2:1 Mateusz Klichowicz 46.
Mecz Motor Lublin - Hutnik Kraków zakończył się po zamknięciu numeru.

1. Górnik Polkowice 13 31 29-10
2. GKS Katowice 13 29 31-13
3. Wigry Suwałki 13 28 21-11
4. Skra Częstochowa 14 25 20-14
5. Chojniczanka Chojnice 13 24 21-11
6. Stal Rzeszów 14 21 21-15
7. KKS 1925 Kalisz 13 21 22-17
8. Sokół Ostróda 14 20 18-19