Trener Marek Saganowski musiał przełknąć porażkę Motoru z Wigrami Suwałki
Trener Marek Saganowski musiał przełknąć porażkę Motoru z Wigrami Suwałki Adam Jankowski
Gol najlepszego strzelca Wigier Kamila Adamka dał suwalskiej drużynie cenne zwycięstwo 1:0 na stadionie Motoru Lublin w meczu 27. kolejki II ligi.

Dzięki zwycięstwu nasza drużyna, która wygrała drugie spotkanie z rzędu bez straty gola, awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

Suwalczanie wystąpili w Lublinie bez jednego ze swoich najbardziej doświadczonych piłkarzy - Adriana Karankiewicza. Doświadczony obrońca uległ na treningu kontuzji, ale liczył, że koledzy sprawią mu w Lublinie prezent z okazji 34. urodzin. I piłkarze Wigier zaczęli nieźle, utrzymywali się przy piłce i nie pozwalali rywalom na zbliżanie się w pobliże bramki Hieronima Zocha.

Ale Motor nie miał nic do stracenia. Spotkanie z Biało-Niebieskimi było dla ekipy trenera Marka Saganowskiego ostatnim dzwonkiem do włączenia się do walki o miejsca w czołowej szóste. Stąd gospodarza parli do przodu i w 28. minucie w dobrej sytuacji znalazł się po składnej akcji Dominik Kunca. Na szczęście dla suwalczan Słowak uderzył z kilkunastu metrów niecelnie.

Odpowiedź Wigier była imponująca. Na efektowny strzał z woleja zza pola karnego zdecydował się Kacper Wełniak. Padłaby bramka godna miana gola kolejki, ale piłka trafiła w słupek. Na szczęście skuteczną dobitką popisał się Kamil Adamek, bez problemu kierując futbolówkę do do siatki.

Do końca pierwszej połowy obie strony stworzyły sobie po jeszcze jednej dobrej sytuacji. Pod bramką gości niecelnie uderzał Tomasz Swedrowski, a po drugiej stronie tuż przed gwizdkiem sędziego na przerwie minimalnie pomylił się próbujący szczęścia głową Adrian Piekarski.

W drugiej połowie spotkanie było pięknym widowiskiem. Motor nacierał, a Wigry kontrowały. Blisko dubletu był Adamek, ale w sytuacji sam na sam trafił piłką po nodze golkipera rywali w słupek. Minimalnie pomylił się tez Denis Gojko. W końcówce punkt gospodarzom mógł uratować Krzysztof Ropski, ale w uderzając z kilku metrów głową fatalnie chybił. Ciężko wywalczone zwycięstwo Biało-Niebieskich stało się faktem.

WYNIKI 27. KOLEJKI
Motor Lublin - Wigry Suwałki 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Adamek (32).
Wigry
: Zoch - Ozga (59. Orzechowski), Dobrotka, Grzelak, Piekarski, Czułowski (59. Liszka) , Mularczyk (67. Kamiński), Babiarz, Gojko (83. Gierach), Wełniak (59. Sauczek), Adamek.

Lech II Poznań - Znicz Pruszków 2:5, Hutnik Kraków - Błękitni Stargard 4:1, Bytovia Bytów - KKS 1925 Kalisz (17), Sokół Ostróda - Skra Częstochowa 2:1. Późnym wieczorem grali: Chojniczanka Chojnice - Śląsk II Wrocław.
Mecze: GKS Katowice - Olimpia Elbląg, Stal Rzeszów - Garbarnia Kraków, oraz Górnik Polkowice - Olimpia Grudziądz zostały odwołane.
Pauzowała: Pogoń Siedlce.

1. Górnik Polkowice 24 54 49:19
2. GKS Katowice 24 53 46:24
3. Chojniczanka Chojnice 25 47 43:24
4. WIGRY SUWAŁKI 25 46 34:23
5. Skra Częstochowa 26 45 39:25
6. Śląsk II Wrocław 24 38 38:32
7. Stal Rzeszów 25 38 40:38