Piłkarze Wigier z 11 meczów wyjazdowych nie wygrali ani jednego
Piłkarze Wigier z 11 meczów wyjazdowych nie wygrali ani jednego Joanna Urbaniec
Wigrom nie udało się przerwać fatalnej passy w spotkaniach wyjazdowych. W ostatnim w tym roku występie w delegacji suwalczanie przegrali 1:4 z Olimpią Elbląg i pozostają bez zwycięstwa poza własnym stadionem.

Koszmarem Biało-Niebieskich okazał się Jan Sienkiewicz. 26-letni pomocnik w dotychczasowych meczach drugoligowych w tym sezonie strzelił trzy gole, a w meczu z Wigrami podwoił swój dorobek, popisując się hat-trickiem.

Zanim jednak Sienkiewicz rozpoczął swój popis, miało miejsce wydarzenie, które mogło mieć duży wpływ na boiskowe wydarzenia. Szybką kontr Wigier przerwał faulem przed własnym polem karnym Joao Guilherme, ale sędzia Maciej Pelka ukarał go tylko żółtym kartonikiem. Goście protestowali, domagając się czerwonej kartki, ale poznański arbiter nie usunął Portugalczyka z boiska.

Po dobrym początku Wigier coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, a suwalska obrona trzeszczała w szwach. W 28 minucie pierwszy raz dał się rywalom we znaki Sienkiewicz, kończąc strzałem z kilkunastu metrów ładną akcję ekipy z Elbląga. Białoruski pomocnik uderzył jeszcze raz przed przerwą, a dzieła zniszczenia dokończył już po zmianie stron i stał się najlepszym strzelec swojego zespołu w tym sezonie.

Na plus gościom należy zapisać to, że mimo wyniku 0:3 nie załamali się i dążyli do jego zmiany. Udało się to w końcu Kamilowi Adamkowi, który znalazł się we właściwym miejscu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do końca pozostawało jeszcze sporo czasu i suwalczanie dalej atakowali. Idealną okazję do zdobycia kontaktowej bramki miał Kosei Iwao. Niestety, po strzale głową Japończyka kapitalną paradą popisał się bramkarz Olimpii Mateusz Dudek.

Potem drużyna z Elbląga opanowała sytuację, w ostatnich fragmentach zadała jeszcze jeden cios, ustalając wynik na 4:1.

- Nie stanęliśmy jako drużyna na wysokości zadania. Tak naprawdę zaczęliśmy grać przy wyniku 0:3 - skomentował trener przyjezdnych Grzegorz Mokry. - Ale dziesięć minut dobrej postawy nie wystarczyło, by wywieźć stąd chociażby punkt - dodał.

Wyjazdowy dorobek Wigier jesienią to żadnego zwycięstwa, trzy remisy i siedem porażek. Zimą trener Mokry i jego piłkarze będą mieli o czym myśleć.

WYNIKI KOLJEKI
Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 4:1 (2:0).
Bramki: 1:0 - Sienkiewicz (28), 2:0 - Sienkiewicz (42), 3:0 - Sienkiewicz (64), 3:1 - Adamek (74), 4:1 - Stanisławski (90).
Wigry: Zoch - Ozga (74. Iwao), Lewandowski, Bogusławski, Michalski, Łabojko, Babiarz (87. Bartczak), Rybicki, Zaborski (46. Gojko), Mularczyk (46. Prętnik), Żebrakowski (46. Adamek).

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Radunia Stężyca 1:2, KKS 1925 Kalisz - Sokół Ostróda 1:2, Pogoń Siedlce - Hutnik Kraków 0:3, Garbarnia Kraków - Wisła Puławy 2:1, Motor Lublin - Śląsk II Wrocław 2:0, GKS Bełchatów - Ruch Chorzów (niedziela, godz. 18), Chojniczanka Chojnice - Stal Rzeszów (poniedziałek, 18.15).
Mecz: Lech II Poznań - Znicz Pruszków został odwołany.

1. Stal Rzeszów 18 45 39-12
2. Ruch Chorzów 19 36 28-18
3. Chojniczanka Chojnice 19 35 41-19
4. Radunia Stężyca 20 32 35-29
5. Olimpia Elbląg 20 32 23-20
6. Lech II Poznań 19 32 20-17
7. Motor Lublin 20 30 32-19