II liga piłkarska. Remis Wigier Suwałki w Pruszkowie. Od 2:0 do 2:2

facebook/wigry suwałki
Piłkarze Wigier Suwałki zremisowali w Pruszkowie ze Zniczem 2:2. Po spotkaniu jednak pozostał duży niedosyt, bo suwalczanie prowadzili już 2:0, a dwie bramki stracili po stałych fragmentach gry.

Mecz doskonale rozpoczął się dla suwalskich Wigier, które już po 25 minutach gry prowadziły 2:0. Najpierw Mateusz Lewandowski, po podaniu Mariusza Rybickiego, pewnym strzałem z pola karnego wyprowadził Wigry na prowadzenie, a w 25 minucie Rudinilson po rzucie rożnym strzałem z głowy podwyższył na 2:0. Niestety goście nie utrzymali wyniku 2:0 do końca pierwszej połowy. Tuż przed przerwą po rzucie rożnym kontaktowego gola zdobył Marcin Bochenek. W 77 minucie Mateusz Możdżeń doprowadził do wyrównania strzelając z rzutu wolnego obok muru, a zaskoczony Hieronima Zoch odprowadził tylko wzrokiem piłkę do swojej siatki.

- Mimo remisu i wywalczeniu już 7 punktów w trzech wyjazdowych meczach nie jestem zadowolony - stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej trener Wigier Grzegorz Mokry. Taki zespół jak nasz, który chce włączyć się do walki o barażowe miejsca powinien bardziej kontrolować mecz przede wszystkim jeżeli chodzi o stałe fragmenty gry. Prowadząc 2:0 mieliśmy kolejne dobre sytuacje, a gdy było już 2:2 też stworzyliśmy groźne sytuacje z szybkiego ataku, gdy bramka na 3:2 wisiało już w powietrzu - dodał szkoleniowiec Wigier.

Znicz Pruszków - Wigry Suwałki 2:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Mateusz Lewandowski 6, 0:2 Rudinilson 25, 1:2 Marcin Bochenek 45, 2:2 Mateusz Możdżeń 77.
Znicz: Misztal - Bochenek, Lewczuk, Baran (72. Mendez), Orzechowski (54. Możdżeń), Pomorski, Niewiadomski, Hrnciar, Nagamatsu, Machalski (46. Proczek), Gabrych (81. Ostrowski).
Wigry: Zoch - Mularczyk (85. Iwao), Rudinilson, Lewandowski, Gvozdenović, Ozga, Babiarz (64. Caetano), Łabojko, Rybicki (73. Żebrakowski), Sowiński (85. Prętnik), Lewandowski.
Żółte kartki: Hrnicar, Baran (Znicz); Caetano, Gvozdenović (Wigry).

Pozostałe wyniki 25. kolejki
GKS Bełchatów - Olimpia Elbląg 0:3 wo.
Motor Lublin - Lech II Poznań 2:1 (0:0).
Bramki: 1:0 Michał Fidziukiewicz 61 z karnego, 2:0 Paweł Moskwik 86, 2:1 Igor Kornobis 90.
Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 0:2 (0:0).
Bramki: 0:1 Bartłomiej Purcha 48 z karnego, 0:2 Grzegorz Marszalik 53.
Hutnik Kraków - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 Krystian Lelek 85.
Śląsk II Wrocław - Chojniczanka Chojnice 1:2 (1:0).
Bramki: 1:0 Sebastian Bergier 37 z karnego, 1:1 Artur Pląskowski 62, 1:2 Sam van Huffel 68.
Wisła Puławy - Sokół Ostróda 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Krystian Puton 42, 2:0 Maciej Kona 48.

1. Stal Rzeszów 24 58 53-23
2. Chojniczanka Chojnice 25 51 54-23
3. Motor Lublin 25 45 41-21
4. Ruch Chorzów 24 44 38-24
5. Wigry Suwałki 25 39 36-30
6. Lech II Poznań 25 39 27-30