II liga piłkarska. Wigry - Hutnik 0:1. Gol w 94. minucie przerwał dobrą passę

Suwałczanie w bardzo pechowych okolicznościach przegrali z Hutnikiem
Suwałczanie w bardzo pechowych okolicznościach przegrali z Hutnikiem Miłosz Kozakiewicz, facebook/SKSWigrySuwalki
Po sześciu meczach bez porażki skończyła się dobra passa Wigier. Suwalczanie przegrali u siebie 0:1 z Hutnikiem Kraków, tracąc bramkę w 94. minucie, po serii błędów w defensywie. Trudno o bardziej kuriozalne okoliczności porażki.

W jednej z ostatnich akcji meczu gospodarze nie potrafili przerwać akcji rywali, a Filip Handzlik, mimo asysty dwóch obrońców, w ekwilibrystyczny zdołał przelobować źle ustawionego bramkarza Hieronima Zocha i dał gościom komplet punktów.

Hutnik w Suwałkach potwierdził, że wiosną jest niezwykle groźnym rywalem i jego marsz z dna w górę tabeli nie jest dziełem przypadku. Krakowianom pomógł też trochę sędzia Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej, bardzo pochopnie usuwając z boiska za dwie żółte kartki obrońcę Wigier Martina Dobrotkę.

- Dużo w tym wszystkim przypadku i ciężko coś mądrego powiedzieć po takim spotkaniu. Mogliśmy uniknąć czerwonej kartki, mogliśmy uniknąć sytuacji bramkowej i 2-3 razy mogliśmy się lepiej zachować w polu karnym przeciwnika - komentuje trener suwalczan Dawid Szulczek.

WYNIKI 32. KOLEJKI

Wigry Suwałki - Hutnik Kraków 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Handzlik (90). Czerwona kartka: Dobrotka (54. Wigry, za dwie żółte).
Wigry: Zoch - Dobrotka, Piekarski, Grzelak, Gierach, Gojko (72. Wełniak), Kamiński, Babiarz (78. Czułowski), Mularczyk, Sauczek, Adamek (72. Żebrakowski).

Bytovia Bytów - Stal Rzeszów 0:2 , Śląsk II Wrocław - Lech II Poznań 0:1 , Błękitni Stargard - Olimpia Grudziądz 2:3, Garbarnia Kraków - Górnik Polkowice 2: 2, KKS 1925 Kalisz - GKS Katowice 2:1, Skra Częstochowa - Pogoń Siedlce 2:2, Motor Lublin - Sokół Ostróda 4:1, Olimpia Elbląg - Znicz Pruszków (niedziela, godz. 17).
Pauzowała: Chojniczanka Chojnice.

1. Górnik Polkowice 28 62 55-23
2. GKS Katowice 29 59 51-32
3. Chojniczanka Chojnice 30 58 57-28
4. WIGRY SUWAŁKI 30 54 41-27
5. KKS 1925 Kalisz 30 48 45-35
6. Skra Częstochowa 31 47 43-33
7. Stal Rzeszów 30 46 51-48