Piłkarze Wigier Suwałki zrewanżowali się kaliszanom za wyjazdową porażkę
Piłkarze Wigier Suwałki zrewanżowali się kaliszanom za wyjazdową porażkę Miłosz Kozakiewicz/facebook.com/SKSWigrySuwalki
O ile do postawy Wigier na wyjazdach można mieć sporo zastrzeżeń, to wizyty w Suwałkach musi się obawiać każdy drugoligowiec. Boleśnie przekonał się o tym KKS 1925 Kalisz, który poległ na stadionie Biało-Niebieskich 0:3.

Początek nie wskazywał na efektowny triumf Wigier. Prowadzona przez byłego trener Jagiellonii Białystok Bogdana Zająca drużyna z Kalisza prezentowała się lepiej od gospodarzy, dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nie przekładało się to na okazje podbramkowe.

Suwalczanie szybko otrząsnęli się z przewagi rywali, a w 27. minucie zadali pierwszy cios. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola na 1:0 strzelił Mikołaj Łabojko, jak się później okazało ojciec zwycięstwa naszego zespołu.

- Nie mogę pojąć, jak ta piłka przeszła pomiędzy tyloma zawodnikami. Nikt tego nie wybił i z niczego dostaliśmy bramkę - skomentował na pomeczowej konferencji prasowej trener Zając.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a krótko po zmianie stron Biało-Niebiescy podwyższyli prowadzenie. Znów błysnął Łabojko, tym razem bardzo dobrym podaniem uruchamiając Mariusza Rybickiego, któremu nie pozostało nic innego, jak wygrać pojedynek z bramkarzem rywali i strzelić gola.

Goście nie rezygnowali i mieli kilka dobrych okazji do zdobycia kontaktowej bramki, ale ich nie wykorzystali. Skuteczności nie zabrakło za to suwalczanom, którzy w 84. minucie dobili przeciwników. Akcję znów zaczął znakomicie dysponowany Łabojko, a zakończył skuteczną dobitką Kacper Zaborski.

Wigry z nawiązką zrewanżowały się rywalom za sierpniową porażkę 0:1 w Kaliszu.

- Bardzo mnie cieszy nasza reakcja, szczególnie po stracie piłki. Zaczynamy pracować bardzo szybko, żeby ją odzyskać. Nie cofamy się w kierunku własnej bramki, a robimy krok do przodu. To jest postęp w naszej grze i dzięki temu stwarzamy sytuacje - podsumował trener Wigier Grzegorz Mokry.

WYNIKI 19. KOLEJKI
Wigry Suwałki - KKS 1925 Kalisz 3:0 (1:0).
Bramki: 1:0 - Łabojko (27), 2:0 - Rybicki (47), 3:0 - Zaborski (84).
Wigry: Zoch - Michalski (88. Pierzchała), Ozga, Lewandowski, Bogusławski, Mularczyk, Rybicki (82. Gojko), Babiarz (88. Bartczak), Łabojko (88. Kozłowski), Zaborski, Żebrakowski (71. Iwao).

Hutnik Kraków - Olimpia Elbląg 0:3, Ruch Chorzów - Motor Lublin 0:0, Znicz Pruszków - GKS Bełchatów 0:0, Radunia Stężyca - Garbarnia Kraków 0:2, Stal Rzeszów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:1, Sokół Ostróda - Chojniczanka Chojnice 1:4, Śląsk II Wrocław - Pogoń Siedlc (niedziela, godz. 13), Wisła Puławy - Lech II Poznań (n. 16).

1. Stal Rzeszów 18 45 39-12
2. Chojniczanka Chojnice 19 35 41-19
3. Ruch Chorzów 18 35 27-17
4. Radunia Stężyca 19 29 33-28
5. Lech II Poznań 18 29 18-16
6. Olimpia Elbląg 19 29 19-19
7. WIGRY SUWAŁKI 19 28 22-19
8. Motor Lublin 19 27 30-19