Piłkarze Wigier (białe stroje) nie dali rady Ruchowi Chorzów
Piłkarze Wigier (białe stroje) nie dali rady Ruchowi Chorzów Miłosz Kozakiewicz/facebook.com/SKSWigrySuwalki
Pierwszej w rundzie wiosennej II ligi porażki doznali piłkarze Wigier. Sposób na drużynę trener Grzegorza Mokrego znalazł Ruch Chorzów, zwyciężając w Suwałkach 2:0.

Suwalczanie w tej rundzie w każdym występie strzelali rywalom przynajmniej dwa gole i szybko znaleźli się w czołowej szóstce. Ruch przerwał co prawdę świetną passę, ale walka o miejsce premiowane barażami o awans do I ligi trwa. Trzeba wyciągnąć wnioski z porażki i bić się dalej.

Chorzowianie nie przejęli się fantastycznymi statystykami Wigier i od razu ruszyli do frontalnego ataku. Pierwszemu niebezpieczeństwu znakomitą interwencją zapobiegł bramkarz Hieronim Zoch, potem obrońcy Biało-Niebieskich wybili piłkę z linii bramkowej. Niestety, trzecie podejście gości było już skuteczne. W 10. minucie, po rzucie rożnym, z bliska futbolówkę do siatki posłał Piotr Stępień.

Suwalczanie ruszyli do odrabiania strat i szybko powinni doprowadzić do remisu. Golkiper Ruchu Jakub Bielecki w sobie tylko znany sposób obronił jednak strzał Patryka Mularczyka, a także kilka dobitek suwalskich piłkarzy. Nieprawdopodobna interwencja!

Po zmianie stron chorzowianie szybko uspokoili sytuację, już w pierwszym swoim ataku podwyższając prowadzenie. Doświadczony Tomasz Foszmańczyk popisał się efektownym, technicznym strzałem i przelobował Zocha.

Potem goście kontrolowali środek pola i spokojnie dotrwali do końcowego gwizdka sędziego.

WYNIKI 26. KOLEJKI
Wigry Suwałki - Ruch Chorzów 0:2 (0:1).
Bramki: 0:1 - Stępień (10), 0:2 - Foszmańczyk (46).
Wigry: Zoch - Michalski, Gvozdenović (72. Żebrakowski), T. Lewandowski, Rudinilson, Mularczyk , Rybicki (63. Iwao), Łabojko , Babiarz (64. Caetano), Sowiński (72. Prętnik), M. Lewandowski (80. Gojko).
Ruch: Bielecki - Nawrocki, Zubkow, Szywacz, Żuk (84. Szkatuła), Mokrzycki, Sikora, Foszmańczyk (84. Żagiel), Wójtowicz (90. Malec), Janoszka (90. Bąk), Stępień (80. Wyroba).

Oimpia Elbląg - Radunia Stężyca 0:0, Stal Rzeszów - Wisła Puławy 2:0, Sokół Ostróda - Znicz Pruszków 2:2, KKS 1925 Kalisz - Śląsk II Wrocław 3:1, Chojniczanka Chojnice - Hutnik Kraków 3:2, Lech Poznań - GKS Bełchatów 3:0 (walkower).
Mecze: Garbarnia Kraków - Motor Lublin i Pogoń Grodzisk Mazowieckie - Pogoń Siedlce przełożono.

1. Stal Rzeszów 26 64 58-24
2. Chojniczanka Chojnice 26 54 57-25
3. Ruch Chorzów 26 50 41-24
4. Motor Lublin 25 45 41-21
5. Lech II Poznań 26 42 30-30
6. WIGRY SUWAŁKI 26 39 36-32
7. Olimpia Elbląg 26 38 28-24
8. Garbarnia Kraków 25 37 34-29