II liga piłki ręcznej. Dwie porażki podlaskich drużyn

29-01-2022 bialystok pilka reczna bestios spr stare piekuty fot. wojciech wojtkielewicz / kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press Wojciech Wojtkielewicz
SPR Nowe Piekuty przegrał z Trójką Ostrołęka 25:29, a Bestios Białystok uległ Agrykoli Ochota Warszawa 29:34 w meczach II ligi piłki ręcznej.

Bestios Białystok tylko raz, na samym początku meczu z Agrykolą Ochota prowadził 1:0. Gospodarze szybko wyrównali i wyszli na prowadzenie 5:2, które systematycznie powiększali przez cały mecz, by ostatecznie wygrać z białostoczanami 34:29.

W innym meczu z udziałem naszego zespołu SPR Nowe Piekuty dzielnie walczył z Trójką Ostrołęka do 45 minuty, gdy przegrywał tylko jedną bramką 20:21. Jednak 10 minut później goście uzyskali już znacząca przewagę 26:21 zwyciężając w całym spotkaniu 29:25.

W najbliższą sobotę w Dąbrowie Białostockiej dojdzie do derbów. Szczypiorniak o godzinie 19 podejmie Bestios Białystok.

UKPR Agrykola Ochota Warszawa - Bestios Białystok 34:29 (18:10)
Bestios: Jackowski 1, Kalinowski 4, Szczepański 3, Kniotek 3, Jaskurzyński 3, Gawza 6, Puchalski 7, Łapiński 2.

SPR Nowe Piekuty - UMKS Trójka Ostrołeka 25:29 (13:13)
SPR Nowe Piekuty: A Niemyjski, S. Roszkowski - Nogal 1, Roszkowski 1, Piekutowski 10, Markowski 1, Pruszyński 7, Filipiuk 1, Bartosiak 1, Porzeziński 3.

Pozostałe wyniki:
AZS UMCS Lublin - UKS MSMS Victoria Łódź 35:22, MKS Padwa II Zamość - UKS Olimpia Biała Podlaska 34:24, Pabiks IMPACT II Pabianice - KS AZS AWF Warszawa 38:35