II liga piłki ręcznej kobiet. Zwycięstwo KPR Białystok na koniec sezonu

Uśmiechy zespołu KPR Białystok na koniec sezonu
Uśmiechy zespołu KPR Białystok na koniec sezonu KPR Białystok
W ostatnim meczu sezonu II ligi piłki ręcznej kobiet KPR Białystok pokonał SPR Pabiks Impact Pabianice 33:22 i było to pierwsze zwycięstwo białostoczanek w lidze od 2019 roku!

Aż trudno w to uwierzyć, ale wygrana białostoczanek z SPR Pabiks Impact Pabianice 33:22 była pierwszym zwycięstwem ligowym drużyny odniesionym od 2019 roku. Zespół w ostatnich dwóch latach uległ ogromnej przebudowie i wciąż jest jednym z najmłodszych, jak nie najmłodszym w całej lidze.

- Dziewczęta walczyły z niezwykłą determinacją o każdą piłkę. W obronie były nie do przejścia, grały twardo i zdecydowane. W ataku nasz KPR robił dokładnie to co na treningach, a nawet lepiej, skuteczne rzuty wzbudzały aplauz kibiców, a bramkarka Natalia obroniła kilka karnych - opisuje mecz szkoleniowiec KPR Krzysztof Wieczorek. - Nie kończymy sezonu, nadal trenujemy, a w planie mamy kilka spotkań szkoleniowych i turniej o Puchar Miasta Białystok - kończy trener.

Białostoczankj od początku sobotniego spotkania z SPR wyszły na prowadzenie 3:0 po bramkach Jagody Zyrczuk-Żar, Kamili Ostrowskiej i Aleksandry Osmólskiej. Przewagę powiększała z każda minutą, a na 12 minut przed końcem wygrywały już 26:16. Ostatecznie zwyciężyły 33:22.

Niestety, w ostatnim spotkaniu przegrały zawodniczki Dwójki Łomża ulegając MKS Lublin 19:41.

KPR Białystok - SPR Pabiks Impact Pabianice 33:22 (15:12)
KPR: Kowalko - Zyrczuk-Żar 5, Wasilewska 5, Gryko 8, Ostrowska 7, Krzyżanowska 1, Osmólska 4, Jufierowa 3

Dwójka Łomża - MKS Lublin 19:41 (13:18).
Dwójka: Trzcińska - Rejka 6, Kolanowska 1, Kruczkow 4, Gawkowska 1, Serowik 4, Sawicka 3.

1. UKS Varsovia II Warszawa 10 27 377:264
2. AZS AWF II Warszawa 10 27 409:219
3. MKS Lublin 10 15 315:299
4. SPR Pabiks Impact Pabianice 10 9 278:382