II liga piłki ręcznej. Nowe Piekuty postraszyły lidera

Wojciech Wojtkielewicz
Dwie porażki poniosły podlaskie drużyny w rozgrywkach III ligi piłki ręcznej. Bestios przegrał u siebie z Agrykolą Ochotą Warszawa 27:32, a SPR Nowe Piekuty uległ Trójce Ostrołęka 27:28

Bestios Białystok do 11 minuty walczył z UKPR Agrykolą Ochota Warszawa. Wtedy boiskowy zegar pokazywał wynik remisowy 5:5. Niestety, w dalszych minutach przewagę uzyskał zespół przyjezdny, który wyszedł na dwu i trzybramkowe prowadzenie. Do przerwy zaś goście zwyciężali już 17:12. W drugiej połowie tej pięciobramkowej przewagi stołecznej drużyny nie udało się już Bestiosowi zniwelować.

Bardzo wyrównany mecz stoczyła drużyna SPR Nowe Piekuty w Ostrołęce. Lider tabeli miejscowa Trójka do ostatnich sekund nie był pewny zwycięstwa. Chociaż na 10 minut przed końcem Trójka prowadziła 26:20 to pogoń gości omal nie doprowadziła do remisu. W ostatniej minucie Maciej Porzeziński z Nowych Piekut zdobył bramkę na 27:28. Niestety, na wyrównanie nie starczyło już czasu.

Trójka Ostrołęka - SPR Nowe Piekuty 28:27 (16:12)
SPR Nowe Piekuty: Niesterowicz, Roszkowski - Pruszyński 10, Porzeziński 5, Piekutowski 4, Bartosiak 4, A. Niemyjski 1, Broniek 1, Gumieniak 1, Kostro 1, K. Niemyjski, Brzozowski.

Bestios Białystok - Agrykola Ochota Warszawa 27:32 (12:17)
Bestios: Kudzinowski, Jackowski - Puchalski 11, Kalinowski 7, Jaskurzyński 4, Szczepański 3, Gawza 1, Owczarczuk 1, Łapiński, Kniotek, Zambrzycki.

Inne wyniki: Victoria Łódź - AZS UMCS Lublin 25:33, Olimpia Biała Podlaska - Padwa II Zamość 29:35, AZS AWF Warszawa - Pabiks Impact II Pabianice 36:16

1. Trójka Ostrołęka 5 15 168:128
2. AZS UMCS Lublin 4 12 145:103
3. Szczypiorniak Dąbrowa B. 3 9 107:69
4. Agrykola Ochota Warszawa 4 7 104:95
5. AZS AWF Warszawa 5 6 151:147
6. Olimpia Biała Podlaska 5 6 135:134
7. Padwa II Zamość 5 6 145:172
8. SPR Nowe Piekuty 3 3 82:85