II liga piłki ręcznej: Padwa II Zamość - Szczypiorniak 25:39, Nowe Piekuty - Pabiks 25:33

facebook/ks szczypiorniak dąbrowa białostocka
W grupie mistrzowskiej II ligi piłki ręcznej Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka bardzo pewnie pokonał w Zamościu MKS Padwa II 39:25. SPR Nowe Piekuty nie dało rady Pabiksowi Pabianice przegrywając 25:33.

Piłkarze ręczni Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka rozegrali kolejne dobre spotkanie w grupie mistrzowskiej II ligi. W Zamościu pokonali MKS Padwę II 39:25. Przez cały mecz podopieczni trenerów Mirosława Tokajuka i Wojciecha Andrukiewicza mieli zdecydowaną przewagę. Prowadzili 6:1, 12:6, 16:10, a pierwszą połowę zakończyli wygraną 18:13.

W drugiej części sytuacja nie zmieniła się. Szczypiorniak pewnie zmierzał po zwycięstwo, kontrolując swoją przewagę, która wynosiła 27:15, 34:18, a na końcu wyniosła 39:25.

Drugi zespół SPR Nowe Piekuty przegrał u siebie z liderem tabeli Pabiksem Pabianice 25:33, ale całą pierwszą połowę toczył wyrównany bój. Na półmetku SPR prowadził nawet 15:14.

Niestety w drugiej części od stanu 16:16 goście zdobyli cztery bramki z rzędu i wyszli na czterobramkowe prowadzenie 20:16, które powiększyli wygrywając z SPR 33:25.

W kolejnych meczach Szczypiorniak zagra właśnie z Pabiksem Pabianice (6.12), a Nowe Piekuty z Włókniarzem Konstantynów.

MKS Padwa II Zamość - Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 25:39 (13:18)
Szczypiorniak: Kiedysz - Rudzik 2, Antonik 1, Płoński 4, Jurgilewicz 13, Bruszewski 4, Dziemiach 9, Łabieniec 2, Lewkowicz, Kozłowski 4

SPR Nowe Piekuty - SPR Pabiks IMPACT Pabienice 25:33 (15:14)
Bramki dla Nowych Piekut: Porzeziński, Bartosiak, Piekutowski, Pruszyński, A. Kostro 1, R. Kostro 1, Gumieniak 4, Brzozowski 2

Inne wyniki: SPR ROKiS Radzymin - Enea Orlęta Zwoleń 26:22, Włókniarz Konstantynów - Warszawianka 18:25

1. Pabiks Pabianice 5 15 146:112
2. Szczypiorniak 5 14 166:140
3. Enea Orlęta Zwoleń 5 14 180:113
4. Warszawianka Warszawa 5 12 146:124
5. SPR ROKiS Radzymin 5 6 130:139
6. Włókniarz Konstantynów Łódzki 5 1 108:141
7. SPR Nowe Piekuty 5 0 125:161
8. Padwa II Zamość 5 0 126:197