II liga piłki ręcznej. Szczypiorniak goni czołówkę. TS Siemiatycze przybity do dna

2016-02-21  dabrowa bialostocka pilka reczna szczypiorniak vive kielce cwierc final mistrzostw polski juniorow  fot wojciech wojtkielewicz /kurier poranny, gazeta wspolczesna/ polska press
2016-02-21 dabrowa bialostocka pilka reczna szczypiorniak vive kielce cwierc final mistrzostw polski juniorow fot wojciech wojtkielewicz /kurier poranny, gazeta wspolczesna/ polska press Wojciech Wojtkielewicz
Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka wygrał 25:17 na wyjeździe z Warszawianką. TS Siemiatycze, także w gościach, przegrał 25:30 z Włókniarzem Konstantynów.

Drużyna z Dąbrowy Białostockiej była już pewna zwycięstwa po pierwszej połowie, którą wygrała 15:5.
- Nadspodziewanie łatwo nam poszło, ale to wynik naszej bardzo dobrej obrony od początku meczu - twierdzi Mirosław Tokajuk, trener Szczypiorniaka. - Szybko uzyskaliśmy sporą przewagę i dalej tylko kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku.

Szansy na opuszczenia ostatniego miejsca w tabeli nie wykorzystał beniaminek z Siemiatycz. Zespół Roberta Marksa przegrała 25:30 na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Włókniarzem Konstantynów.
- Do 25 minuty graliśmy nawet bardzo dobrze, prowadziliśmy 14:10 - mówi Marks. - Ale jeszcze w pierwszej połowie gospodarze doprowadzili do remisu. W drugiej części w 54 minucie przegrywaliśmy tylko 25:26 i mogło być różnie. Niestety do końca meczu bramki zdobywał tylko Włókniarz.

KS Warszawianka - Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 17:25 (5:15)
Szczypiorniak:
Kiedysz, Maksimowicz - Mateusz Łabieniec 7, Pers 4, Zawadzki 4, Rudzik 3, Bruszewski 2, Maksymczuk 2, Kozłowski 2, Radziwon 1, Citko, Groch.
Włókniarz Konstantynów - TS Siemiatycze 30:25 (16:16)
TS Siemiatycze
: Tatarczuk - Porzeziński 7, Szyszko 6, Jaroszewicz 4, Bartosiak 3, Stasiuk 2, Kapela 1, Jaworski 1, Mikowski 1, Kałucki.

Inne wyniki 12. kolejki: Trójka Ostrołęka - AZS UMCS Lublin 32:18, Jurand Ciechanów - AZS AWF Warszawa 32:29, SPR Radzymin - Pabiks Pabianice 26:17.