II liga piłki ręcznej. Wygrane Szczypiorniaka i Bestiosa, a porażka SPR Nowe Piekuty

Bestios Białystok pokonał Olimpię Biała Podlaska 28:26
Bestios Białystok pokonał Olimpię Biała Podlaska 28:26 Wojciech Wojtkielewicz
Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka rozegrał dobry mecz i pokonał na własnym parkiecie Trójkę Ostrołęka 31:24. W II lidze wygrał także Bestios Białystok, a porażkę zanotował SPR Nowe Piekuty.

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka nie miał ostatnio dobrej passy, ale w spotkaniu z Trójką Ostrołęka nie dał szans rywalom wygrywając 31:24. Pierwsza połowa drugoligowego meczu była wyrównana. Na początku dwie pierwsze bramki zdobyli rywale, ale już w 11 minucie na prowadzeniu był Szczypiorniak 5:3. Do przerwy gospodarze prowadzili jedną bramką 15:14. Przełom nastąpił w 39 minucie. Szczypiorniak z wyniku 20:19 doprowadził do 24:19, gdy bramki rzucili Sebastian Pers dwie i po jednej Łukasz Płoński z Krystianem Konstańczukiem. Tak uzyskaną przewagę gospodarze utrzymali do końca spotkania wygrywając 31:24.

Wygrał także Bestios Białystok z Olimpią Biała Podlaska 28:26. Białostoczanie nie oddali prowadzenia w spotkaniu ani jeden raz. Jako pierwsi zdobyli trzy bramki z rzędu i tak uzyskaną przewagę utrzymali przez 60 minut.

Szkoda porażki SPR Nowe Piekuty, który w ostatnich grach prezentował się bardzo dobrze. Gospodarze przegrali w samej końcówce. W 55 minucie był jeszcze remis 30:30 i wówczas rywale zdobyli trzy bramki z rzędu wygrywając cały mecz 24:32. W zespole SPR najskuteczniejszym piłkarzem ręcznym był Marcin Piekutowski, który zdobył aż 13 bramek.

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - Trójka Ostrołęka 31:24 (15:14)
Szczypiorniak: Kiedysz - Płoński 9, Prusko 3, Bruszewski 1, Romotowski 2, Lewkowicz 2, Siedlecki 2, Pers 5, Kowalczyk 4, Konstańczuk 3.

Bestios Białystok - UKS Olimpia Biała Podlaska 28:26 (15:13).
Bestios: Jackowski - Szczepański 5, Kniotek 3, Jaskurzyński 3, Gawza 1, Puchalski 8, Barnau 8

SPR Nowe Piekuty - MKS Padwa II Zamość 32:34 (14:18).
SPR: A. Niemyjski - Nogal 4, Piekutowski 13, Pruszyński 9, Kostro 1, Filipiuk 2, K. Niemyjski 1, Bartosiak 1, Porzeziński 1.

AZS UMCS Lublin - UKPR Agrykola Ochota Warszawa 36:26
UKS MSMS Victoria Łódź - Pabiks IMPACT II Pabianice 28:26.