II liga. Porażka w ostatniej minucie. Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 3:2

Takie porażki, jak w Siedlcach, mocno bolą
Takie porażki, jak w Siedlcach, mocno bolą Miłosz Kozakiewicz
Pierwszy raz na wiosnę Wigry Suwałki wróciły do domu z wyjazdowego spotkania bez punktu. W Siedlcach przegrały w ostatniej minucie spotkania z Pogonią 2:3.

Takie porażki bardzo bolą. Wigry Suwałki ambitnie odrobiły stratę dwóch bramek, doprowadziły do remisu, po czym w 90 minucie straciły gola. Podopieczni trenera Grzegorza Mokrego przegrali w Siedlcach z Pogonią 2:3.

Każde serie muszą się kiedyś skończyć. Wigry przegrały na wyjeździe pierwszy mecz na wiosnę, a ich rywal z Siedlec wygrał po sześciu spotkaniach u siebie bez zwycięstwa.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania nie przyniosła wielu emocji kibicom. Wigry miały jednak w niej kilka szans na zdobycie prowadzenia, ale w bramce Pogoni świetnie spisywał się Maksym Wadach.

W drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami. Gospodarze w 65 minucie wygrywali już 2:0. W 55 minucie przepięknym wolejem, po którym piłka wpadła pod poprzeczkę suwalskiej bramki, popisał się Wojciech Trochim. Dziesięć minut później trafił Maciej Górski.

Piłkarze Wigier nie skapitulowali, a nadzieję na dobry wynik przywrócił gościom Michał Żebrakowski strzelając dwie bramki, w 71. i 81. minucie.

Pięć minut przed końcem spotkania Mateusz Sowiński faulowany był w polu karnym, ale sędzia nie zareagował. Trener Mokry tak protestował, że ujrzał czerwony kartonik.

Drużynę Wigier pogrążył Marcinho, który niepilnowany strzelił dla Pogoni gola w ostatniej minucie gry.

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 3:2 (0:0).
Bramki: 1:0 Wojciech Trochim 55, 2:0 Maciej Górski 65, 2:1 Michał Żebrakowski 71, 2:2 Michał Żebrakowski 81, 3:2 Marcinho 90.
Pogoń: Maksym Wadach - Maciej Kołoczek, Maciej Wichtowski, Robert Majewski, Marcinho, Wiktor Preuss, Kamil Włodyka (67. Miguel López) , Wojciech Trochim (83. Jakub Sinior), Mateusz Piotrowski (83. Marcin Kozłowski), Cezary Demianiuk, Maciej Górski
Wigry: Hieronim Zoch - Bartosz Prętnik, Rudinilson, Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski, Kacper Michalski (71. Elso Brito), Bartłomiej Babiarz, Mikołaj Łabojko, Patryk Mularczyk (68. Kosei Iwao), Werick Caetano (61. Mateusz Sowiński), Michał Żebrakowski.
Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).
Żółte kartki: Maciej Górski (Pogoń); Rudinilson, Werick Caetano, Michał Żebrakowski (Wigry).