Wojciech Konończuk
BAS Białystok w tym sezonie jeszcze nie przegrał u siebie
BAS Białystok w tym sezonie jeszcze nie przegrał u siebie Wojciech Wojtkielewicz
Siatkarze BAS Białystok chcą utrzymać pierwsze, a Centrum Augustów poprawić dziewiąte miejsce w rundzie rewanżowej II ligi. Ekipa ze stolicy regionu zacznie od domowego meczu ze Spartą Grodzisk Mazowiecki, a augustowianie jadą do Trójki Międzyrzec Podlaski.

Sparta wymieniana była w gronie faworytów grupy 2., ale na inaugurację nie miała nic do powiedzenia w starciu z białostoczanami, przegrywając gładko we własnej hali 0:3. Potem zespół z Grodziska Mazowieckiego prezentował się niewiele lepiej i po pięciu kolejkach ciągnął się w ogonie tabeli z ledwie jednym zwycięstwem na koncie.

W końcu jednak coś w grze najbliższego rywala BAS-u zaskoczyło i drużyna zaczęła potwierdzać spore aspiracje. Wygrała sześć spotkań z rzędu, tracąc w nich tylko dwa sety i w tabeli jest tuż za podium.

- Niektóre zespoły dłużej się zgrywają na początku rozgrywek i Sparta jest tego przykładem. Zdajemy sobie sprawę, że teraz prezentuje się dużo lepiej i czeka nas znacznie trudniejsze zadanie niż na inaugurację - mówi trener białostoczan Krzysztof Andrzejewski. - Ale znamy swoje możliwości i wierzymy, że u siebie odniesiemy kolejne zwycięstwo - dodaje szkoleniowiec lidera, który na swoim parkiecie nie poniósł jeszcze porażki.

Mecz w Białymstoku rozpocznie się w piątek, o godz. 20, w hali ZSRol. przy ul. Suchowolca 26.

BAS chce podtrzymać dobrą serię, a Centrum - przerwać fatalną. Ekipa znad Netty poza Augustowem nie wywalczyła jeszcze żadnego punktu. Idealnym miejscem na przełamanie powinna być hala zamykającej tabelę Trójki. Na inaugurację nasz zespół wygrał u siebie 3:2.